Наступної весни у Києві знову зацвітуть нідерландські тюльпани

Вже стає традицією на початку листопада висаджувати у центрі Києва тюльпани, подаровані Королівством Нідерланди. 125 тисяч весняних квітів зацвітуть наступної весни на Майдані Незалежності, Хрещатику, на Пейзажній алеї та у київських парках.

Для столиці України було обрано 5 сортів тюльпанів різного кольору: темно-фіолетові Bullit, жовті Novi Sun, червоні Charade, рожеві Salmon та жовто-червоні Park Tiger. Висота квітів 50-55 см. 

«Для нас цінно, що наші іноземні друзі продовжують традицію, розпочату кілька років тому, і підтримують нас сьогодні у нашій боротьбі за незалежність. Ми щиро віримо,  що символічний прапор з жовтих і темно-фіолетових сортів тюльпанів, висаджених біля напису «Я люблю Україну» на центральній площі Києва, стане символом нашої Перемоги», – зазначає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Ірина Папуша, член ради директорів Нідерландсько-Української торгової палати, відзначила, що подаровані тюльпани як частина національного надбання Нідерландів – це вшанування пам’яті героїв та подяка воїнам, які захищають не тільки Україну, а й загальні  Європейські цінності: «Квіти завжди були символом перемоги добра над злом, весни над зимою, любові над смертю. Нехай ці тюльпани квітнуть на честь переможців, славлять вільну Україну та велич українського народу. Бажаємо, щоб ці квіти стали провісником відродження та процвітаючого майбутнього нашої незламної України!».

Нагадаємо, проєкт реалізовується за ініціативи Почесного консула України у м. Амстердам Еміля де Севрена Жакета. Вперше тюльпани були висаджені у столиці України у 2020 році як символ Небесної Сотні – на честь героїв та героїнь Революції Гідності.