У приміщенні найстарішого лісництва Києва запрацював Музей лісу. Відвідати його можна безкоштовно щосереди, попередньо записавшись за номером (044) 592-10-69.
Директор КП “Дарницьке Лісопаркове Господарство” Михайло Явний розповідає, що ідея створити музей виникла після того, як розбираючи стару будівлю лісової застави, знайшли документи кінця 19 – початку 20 століття. Поступово лісівники поповнили колекцію старовинними речами, фотографіями, схемкартами, таксаційними описами, засобами зв’язку, приладами та інструментами, з якими працювали лісівники у різні часи. Є тут навіть мотоцикл, який у 1960-х роках був службовим транспортом працівників лісу.
Садиба, в якій облаштували Музей лісу також має вже більш ніж столітню історію. Як зазначають місцеві лісівники, ця будівля у Броварському ліс

ництві була зведена у 1903 році.


У парку навколо озер Йорданське та Кирилівське в Оболонському районі тривають ремонтні роботи.

Зокрема, мова йде про частину парку від просп. Степана Бандери до вул. Йорданської, 5а (навколо озера Йорданське).

Перші 1000 кв. м верхньої доріжки з ФЕМ були прокладені у 2021 році. Цього року продовжили її облаштування загальною площею 900 кв. м разом із велосипедною доріжкою. Також скоро розпочнуться роботи із прокладання нижньої прогулянкової доріжки.

«Ця частина парку розташована поруч із житловим масивом, тут дві школи й два дитсадки. Цього року діти вже починають переходити на офлайнову форму навчання. Тож важливо було створити умови, щоб вони могли комфортно дістатися школи», — зазначає в. о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Вікторія Середіна у коментарі «Вечірньому Києву».

Детальніше за посиланням https://vechirniy.kyiv.ua/news/88135/


Сьогодні у парку “Наталка” висадили троянди. Захід присвятили Дню незламного міста Фортеці-Бахмут – йому виповнилося 452 роки.
100 кущів закупила громада Бахмута, ще 20 – за власні кошти працівники КП УЗН Оболонського району як подарунок бахмутянам. До речі, за словами директорки підприємства Марії Ковальчук, на Оболоні вже давно ростуть бахмутські троянди – їх близько 20 тисяч.
До того, як росіяни перетворили Бахмут на руїни, його називали містом троянд. Саме тут у 2015 році зафіксували рекорд України – «Найбільшу кількість троянд у одній локації». На Алеї, присвяченій цим квітам, експерти нарахували більше 7 тисяч кущів. За деякими джерелами, загалом по місту їх налічувалося майже 40 тисяч.
Разом із жителями Бахмута, які вимушені тимчасово проживати у Києві, квіти висаджували керівництво Бахмутської міської військової адміністрації й Оболонської РДА.
Крім того, у парку “Наталка” пройшли майстер-класи, ігрові квести, спортивні змагання для дітей, а також фотовиставка та ярмарка робіт майстрів.

Що робити, якщо побачили небезпечну, отруйну, карантинну рослину? Звертатися до балансоутримувача.
“Ліквідація алергенних, отруйних та небезпечних рослин — це обов’язкова частина догляду за зеленими зонами”, — зазначає в. о. генерального директора КО “Київзеленбуд” Вікторія Середіна.
Про рослини, які можуть травмувати та зашкодити, де їх найчастіше можна зустріти та як з ними борються – у матеріалі видання “Вечірній Київ”.
 
Стаття за посиланням https://vechirniy.kyiv.ua/news/87956/ 
 

Дерева, висаджені на знак глибокої поваги й шани до воїнів, які віддали життя за свою Державу, свій народ, його незалежність і свободу… Так сьогодні відзначаємо День пам’яті загиблих захисників України.

У парку «Прибережний» в затоці Берковщина було виділено місце для 16 дубів, які берегтимуть пам’ять про Дмитра Пясецького з позивним «Тяж». Він загинув рівно рік тому, 29 серпня 2022 року, під час звільнення населеного пункту на Запорізькому напрямку. Близькі Тяжа розповідають, що він завжди пишався, що є українцем, і не вагаючись взяв до рук зброю, щоб захищати рідну країну. Дерева висаджували батьки, дружина, двоє маленьких синів і друзі.

А в Святошинському районі на честь полеглих героїв та героїнь України з’явилася алея. Так, у сквері на розі просп. Леся Курбаса та вул. Героїв Космосу ростимуть 20 в’язів, до висадження яких долучилися рідні загиблих воїнів та військові.

«Це красива традиція – висаджувати дерева на честь наших героїв. І разом з тим, скорботна. Ми розуміємо, що до нас ще не раз звертатимуться з такими ініціативами. Адже війна, на жаль, ще триває…  Тож зараз ми розглядаємо можливість виділити чи створити в кожному районі міста зелену зону, яка стане місцем пам’яті та сили. Це мають бути затишні локації із ненав’язливим, але таким важливим нагадуванням, завдяки кому вистояв Київ і на честь кого ростуть тут дерева», – зазначає в. о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Вікторія Середіна.


У День Незалежності ми завжди говоримо про те, як пишаємося своєю Україною: сильною і вільною, красивою, квітучою і родючою, яка ростить талановитих і мудрих людей. Сьогодні ж хочемо подякувати тим, завдяки кому у нашої держави є саме таке майбутнє – нашим захисникам!
188 працівників КО «Київзеленбуд, районних КП УЗН та КП ЛПГ взяли до рук зброю, щоб захищати Україну, її Незалежність та наші життя. 7 воїнів повернулися у Київ і продовжують працювати, деякі тимчасово повернулися з фронту і проходять лікування після поранень. А 9 наших колег повернулися «на щиті»…
Серед наших захисників є озеленювачі, інженери, начальники, заступники керівників, лісівники, майстри. Є історії, коли служать батьки й сини, друзі, зовсім юні й мудрі роками. Кожен з них – для нас герой! Ми схиляємо голови перед їхнім подвигом. Нам болить за загиблих і за тих, хто щохвилини ризикує собою на передовій.
 
Ми мали змогу запитати у наших воїнів, що для них означає День Незалежності.
 
Артем Алєксюк, інженер КП УЗН Солом’янського району, старший офіцер на батареї, лейтенант, 32 ОМБр:
🇺🇦 В цей день, як і кожен інший зараз, є одне бажання – швидше перемогти ворога!
 
Олександр Марков, начальник виробничої дільниці К ПУЗН Дарницького району, командир взводу:
🇺🇦 Це – Життя! Свобода і Воля нашого Народу! Показник Незламності і Сили Духу Українців!
 
Вадим Мотуз, перший заступник КО «Київзеленбуд», молодший сержант 27 Печерської бригади НГУ:
🇺🇦 Ставлення до Дня Незалежності не змінилося. Я завжди поважав це свято. Хіба що цінність його зросла – ми платимо дуже високу ціну. День Незалежності – це про усвідомлення свободи, про згуртованість, про очікування тих, хто захищає Україну, про скорботу за тими, хто вже не повернеться, за військовими і цивільними, хто загинув від рук ворога. Цей день викликає змішані відчуття: гордості, шани, болю і прагнення перемогти.
 
Вадим Рябоконь, начальник ремонтно-будівельного відділу КП УЗН Солом’янського району, солдат, 112 бригада:
🇺🇦 День Незалежності України – це значна дата для українців, а особливо для військових. Адже ми боремося і докладаємо неймовірних зусиль задля Незалежності! Кожен крок до Перемоги надає нам сил і впевненості, що ми все робимо правильно! Стоїмо вперто, щоб наші діти жили в Незалежній державі! Багато хто віддає своє життя, щоб ця дата лишалась для нас, українців, визначною і кожен наступний рік ми проживали в Незалежній Україні! Разом до Перемоги!
 
Василь Колос, головний агроном КП УЗН Подільського району, старший лейтенант 105 ОБрТрО:
🇺🇦 Раніше цей День сприймався більше як вихідний, а зараз кожен (напевно) осмислює саме слово «незалежний». Незалежний – це вільний у всьому: від нав’язливої думки, від інших. Хочеться побажати якнайшвидшої перемоги, миру і злагоди у нашому спільному домі. Щоб досягнення наших захисників, волонтерів і небайдужих українців стали міцними цеглинами в будівництві великої держави України, якою зможуть пишатись наші діти. Зараз як ніколи – це наша честь і відповідальність у створенні повністю нової української держави та знищення усіх ворогів, які ведуть проти нас війну.
 
Олексій Міцкевич, озеленювач КП УЗН Дарницького району, рядовий, 5 ОШБр:
🇺🇦 День Незалежності – це завжди головне свято, і ніякий Новий рік з ним не порівняється. Єдина відмінність з попередніми роками – зараз все цінується набагато більше! Та найважливішим все ж стане свято Перемоги. Моя сім’я завжди була патріотичною, ми – українці і пишаємося цим! І з 24 лютого було зрозуміло, що слід захищати своє.
 

Про видалені дерева на території парку КПІ – парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення:
☑️ КО «Київзеленбуд» не надає дозволи на видалення дерев;
☑️ видалення може проводитися виключно на підставі акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, після оцінки стану дерев представниками Постійно діючої комісії з обстеження зелених насаджень м. Києва (далі – Комісія), до складу якої входять фахівці КО «Київзеленбуд», Управління екології та природних ресурсів КМДА, Державної екологічної інспекції та представник заявника (власника земельної ділянки).
А тепер давайте розкладемо все по поличках з посиланнями на нормативні документи:
1. Парк знаходиться на території НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Відповідно до п. 5.5. Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105 (далі – Правила утримання), відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях є установи, організації, підприємства. Тобто балансоутримувачем, який має утримувати та доглядати за насадженнями у парку КПУ, є саме НТУУ КПІ.
2. У п. 9.1 Правил утримання зазначається, що догляд за деревами і чагарниками здійснюється протягом року і включає: поливання, внесення добрив, вкриття, оприскування крон дерев, догляд за ґрунтом, боротьбу з бур’янами, обробку дупел і механічних пошкоджень, формування крон дерев і чагарників.
3. Якщо балансоутримувач вважає, що дерева є аварійними, сухостійними, фаутними, трухлявими і, можливо, підлягають видаленню, він звертається до Комісії з метою отримання фахової оцінки стану рослин. Результати фіксуються в акті обстеження зелених насаджень.
4. НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» надіслав звернення до Комісії – лист-звернення від 16.07.2021. Після діагностики дерев представниками Комісії було складено Акт обстеження зелених.
5. Отже, відповідно до висновків комісії:
– Видаленню підлягають 245 дерев, оскільки з них – 11 сухостійних на 90%, 1 дерево – на 80%, 2 дерева були аварійними з трухлявою деревиною і 1 вітровальне. Всі інші – сухостійні на 100%.
6. Відповідно до п .4 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045, підставою для прийняття рішення (про видалення) компетентним органом є заява юридичної чи фізичної особи про видалення зелених насаджень. У п. 7 зазначено, що видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об’єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта обстеження зелених насаджень.
7. Згідно зі ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності. Тобто після видалення дерева/куща, балансоутримач має висадити нове.
 

За ініціативи Посольства Королівства Нідерландів в Україні у сквері № 1 на Контрактовій площі посіяно ділянку з луговими травами та квітами. У такий спосіб дипломатичне представництво підтримує КО Київзеленбуд у створенні ділянок з дикоросами в різних районах Києва.

«Я живу в Києві вже 4 роки, за цей час ми зіштовхнулися з карантином, повномасштабним вторгненням та обстрілами. І незважаючи на це, Київ залишається дуже зеленим та квітучим містом, – розповідає Посол Королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол.  – Але навіть живучи серед квітучих міських клумб з декоративними рослинами, людям властиво прагнути до природи. Тому цим нашим експериментом ми створюємо такий простір у місті. А Контрактова площа – це популярне місце як в робочі дні, так і у вихідні. Крім того, я зможу особисто навідуватися сюди чи спостерігати за нашою клумбою з вікна мого кабінету».

Так, на експериментальній ділянці площею близько 70 кв. м посіяно багаторічні квіти, період цвітіння яких липень-жовтень. За необхідності навесні наступного року буде досіяно ще суміші польових квітів.

Подібні ділянки з дикоросами приваблюють корисних комах, птахів та інших представників фауни міста. У такий спосіб можна підтримувати біорізноманіття у межах міста.

У Нідерландах вже тривалий час впроваджуються проекти по збереженню та відновленню природніх територій в межах населених пунктів. Тож у Посольстві сподіваються, що цю практику згодом підтримають й інші міста та селища України, а відтак сталі екологічні проєкти стануть новим етапом співробітництва наших держав.

Нагадаємо, у 2021 році за підтримки Нідерландів у парку «Веселка» в Шевченківському районі були висаджені масиви з багаторічників. Загалом 13 тисяч рослин на 1000 кв. м. Рослини підбиралися не лише відповідно до місцевості, а й за різними періодами цвітіння. До речі, цього року саме тут був встановлений перший будинок (готель) для комах.

 

 


У 2022 році ми висадили у столиці майже 720 тисяч багаторічних рослин. Більшість з них зимують у ґрунті, що набагато полегшує догляд за зеленими зонами.

Загалом за 4 роки, починаючи з 2019-го, багаторічних та злакових рослин висаджено 3,3 млн.

Під час створення нових чи оновлення вже існуючих громадських просторів, парків та скверів, замість звичних раніше однорічних квітників, висаджуємо масиви багатолітніх трав’янистих, квітучих, килимових та злакових рослин.

Наприклад, для нещодавно оновленого  громадського простору біля метро Героїв Дніпра обрали міскантуси, війники, буквицю, анемону, шавлію і котовник. На звільненій від МАФів ділянці біля метро Шулявська висадили герань, хосту, барвінок, лілії та купину. А для простору біля Берестейської обрали гісоп, айстру Морозко, ехінацею, ромашки, лілейники,  фаляріс, пеннісетум, снить, кніфофею, осоку та енотеру.

Обираючи багаторічники, слід зважати на їхнє поєднання з іншими насадженнями, як між собою, так і з чагарниками та деревами. Також слід враховувати терміни цвітіння, щоб можна було створювати картинку, яка змінюється протягом сезонів.  


Оновлення зеленої зони біля метро Героїв Дніпра на завершальному етапі. Перед початком ремонтних робіт тут було демонтовано 160 МАФів.

Як зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король, ділянку біля виходу з метро можна охарактеризувати, як зону очікування – тут влаштували перголу. Для освітлення території встановлено 27 опор освітлення. Також як обов’язкова умова під час створення та ремонту зелених зон – поливо-зрошувальна система.

Особливу увагу приділили озелененню території. У трьох центральних точках зеленої зони висадили мультиштамбові вишні тібетські. У лунках – 10 кленів, які утворюють алею, за лавами – 14 вишень декоративних. Плюс близько 1000 чагарників: кизильник, гортензії, спірея сіра та сосна гірська. Гортензії прикрашають простір як безпосередньо у зоні відпочинку, так і відокремлюють зелену зону від трамвайної. І звісно, багаторічники та злакові: міскантуси, війники, буквиця, анемона, шавлія, котовник – усього майже 3300 шт.

«І що головне – нарешті транзитна територія біля кінцевої станції метро Героїв Дніпра є інклюзивною і доступною для кожного», – відзначив Олексій Король.

 

1 2 3 101