У Києві розпочинають боротьбу з кліщами. В окремих парках Дніпровського, Деснянського та Шевченківського районів уже здійснили акарицидні обробки зелених зон.

Районні комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень попереджають місцевих жителів про місце та час проведення акарицидної обробки парків, скверів, бульварів тощо. Зокрема, розміщують повідомлення на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук та облаштовують відповідні таблички у місцях проведення робіт.

Акарицидні заходи на балансових територіях, які проводять згідно з нормами санітарного законодавства та методичними вказівками, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України, не несуть небезпеки для людей та тварин.

Нагадаємо, протягом 2023 року було оброблено 123,7 га територій об’єктів благоустрою зеленого господарства міста Києва.

Адреси, де пройдуть планові акарицидні обробки зелених зон.

Голосіївський район:

  • парк імені Максима Рильського, парк «Покал», лісопарк на вул. Кайсарова, лісопарк біля Совських ставків.

Дарницький район:

  • парк «Позняки», парк «Партизанська слава», парк «Прибережний», фітнес-парк «Озеро Лебедине», парк «Срібний кіл».

Деснянський район:

  • парк з водними об’єктами вздовж проспекту Романа Шухевича, сквер на перетині вулиць Миколи Закревського та Олександри Екстер, сквер на перетині вулиць Миколи Закревського та Милославської, парк «Муромець».

Дніпровський район:

  • парк «Перемога», парк вздовж вулиці Гетьмана Павла Полуботка, парк на Русанівській набережній.

Оболонський район:

  • парк «Пуща-Водиця», парк «Наталка», парк на вул. Бережанський, 10-20.

Печерський район:

  • Наводницький парк, парк Слави, Печерський ландшафтний парк, парк «Аскольдова могила», зелені зони бульвару Марії Приймаченко, схили Набережного шосе, Наддніпрянське шосе, Паркова дорога, сквер Марії Заньковецької, бульвар Лесі Українки, Маріїнський парк, Міський сад, Хрещатий парк.

Подільський район:

  • сквер на горі Уздихальниця, Замкова гора, Куренівський парк, парк біля кінотеатру Шевченка, парк «Кинь-Грусть», зелена зона на вул. Тираспільській, площа Валерія Марченка, Сирецький гай (озера), сквер по проспекту Правди, сквер ім. Кузьми Скрябіна, зона відпочинку «Виноградар».

Святошинський район:

  • парк “Совки”, парк імені генерала Потапова, парк на вул. Ореста Васкула, сквер на вул. Михайла Котельникова 26-32/11.

Солом’янський район:

  • парк «Відрадний», Солом’янський ландшафтний парк, парк «Орлятко», парк «Супутник», Протасів Яр, парк «Совська Балка».

Шевченківський район:

  • парк “Нивки”, парк «Сирецький», сквер на вулиці Ризькій, парк “Сирецький гай”, сквер на розі вулиць Володимира Винниченка та Павлівської, парк “Володимирська гірка”, парк на схилах Пейзажної алеї, парк на схилах Смородинського узвозу, сквер ім. Котляревського, парк Шевченківського району, меморіал “Бабин яр”, парк ім. Івана Багряного, сквер на вулиці Макарівська.

До Міжнародного дня лісів на території Білодібровного лісництва висадили 500 сіянців сосни, яких виростили працівники Дарницького лісопаркового господарства. Загалом від початку року в міських лісах висадили понад 64 тисячі сіянців лісових культур. Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

«Традиційно, до Міжнародного дня лісів, разом із працівниками міських лісопаркових господарств висадили сіянці сосни на території Білодібровного лісництва. У нинішні складні часи вкрай важливо підтримувати Київ, зокрема в озелененні, адже міські ліси теж пошкоджені через війну. Із початку року в лісах Києва працівники лісопаркових господарств уже висадили понад 64 тисячі сіянців. Переважно це сосна, дуб, ялина, клен і липа. А загалом на весняну кампанію підготували 190 тисяч сіянців», – зазначив Володимир Прокопів.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возний, у межах весняної кампанії фахівці висаджують сіянці на місце рослин, які не прижилися, а також заліснюють нові ділянки. Окрему увагу приділяють територіям, пошкодженим внаслідок війни.

«На жаль, із початку повномасштабного вторгнення через бойові дії та атаки з повітря у Святошинському лісопарковому господарстві було пошкоджено понад 1 400 дерев, а в Дарницькому – 0,5 га лісових територій. Зараз працюємо над тим, щоб відновити ці ділянки, та заліснюємо нові території. Дбаємо про те, щоб міські ліси відновлювалися та розвивалися», – зазначив Олександр Возний.

За словами генерального директора КО “Київзеленбуд” Юрія Бахмата, за весняно-осінній період 2023 року в міських лісах висадили понад 321 тисячу сіянців та заліснили 13,5 га лісових площ. Зокрема, понад 180 тисяч сіянців висадило КП «Святошинське лісопаркове господарство», більше 88 тисяч – КП «Дарницьке лісопаркове господарство» та майже 54 тисячі – КП «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа».

Нагадуємо, що загальна площа земель, підпорядкованих столичним лісопарковим господарствам у межах міста, становить понад 31 тисячу га.

 В суботу, 16 березня,  КО «Київзеленбуд», видавництво «Юридична практика» спільно з меценатами висадили 30 тополь на бульварі Тараса Шевченка.

Сорт тополі походить з Північної Італії та не викликає алергічної реакції. Дерево швидкозростаюче з добре розвиненою кореневою системою і, що важливо, – стійке до міських умов.

“Дякуємо меценатам та небайдужим жителям столиці, які долучаються до озеленення Києва. Сьогодні така кооперація дуже важлива для міста»,  –  зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат.

Видання «Юридична практика» спільно з партнерами уже чотири роки, у річницю свого заснування, долучаються до озеленення столиці.

«Добрі справи повинні ставати непорушними традиціями. Тож юридична спільнота, під егідою «Юридичної практики» та за підтримки комунального об’єднання  «Київзеленбуд», продовжує робити свій внесок в озеленення нашого міста, дарувати Києву нові дерева», – додав шеф-редактор видавництва «Юридична практика» Рустам Колесник.

Нагадаємо, завдяки підтримці меценатів минулого року в столиці висадили майже 400 дерев, близько тисячі кущів і злакових рослин.


Сьогодні, у рамках проєкту «Post War Greening» КО «Київзеленбуд» та ТОВ «Октава Капітал» підписали Меморандум щодо озеленення територій у столиці, пошкоджених внаслідок військових дій. За словами генерального директора КО «Київзеленбуд» Юрія Бахмата, це дасть можливість місту безоплатно отримувати рослини для озеленення локацій, які потребують відновлення.

«Сьогодні, у такий складний час, ми дякуємо меценатам за підтримку зелених зон столиці. Разом ми продовжуємо озеленювати парки та сквери Києва. Кількість, види рослин та локації висадження будемо обирати спільно із партнерами та громадськістю», – підкреслив Юрій Бахмат.

Як зазначила СЕО  «Октава Капітал» Тетяна Андріанова, це буде консолідація взаємних зусиль, спрямованих не лише на відновлення парків та скверів міста, а й на збереження екосистеми Києва.
«Post War Greening – проєкт не просто про відновлення зелених зон та екології у Києві, це про наше майбутнє та майбутнє наших дітей. Адже ми не повинні зволікати, і вже зараз потрібно відновлювати те, що знищено окупантами», – додала Тетяна Андріанова.

Співпраця між КО «Київзеленбуд» та ТОВ «Октава Капітал» триватиме до кінця року з можливістю продовжити дію Меморандуму на 2025 рік.


У 2023 році працівники комунальних підприємств, що входять до складу КО «Київзеленбуд» висадили понад 8 тисяч дерев у парках та скверах столиці та 320 тисяч сіянців у міських лісах. Про це зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат.

«Попри усі виклики та труднощі нинішніх реалій, ми і надалі працюємо над чистотою та озелененням Києва. Торік працівники наших комунальних підприємств висадили понад 8 тисяч дерев. Основна частина з них – листяні породи. У міських лісах висадили більше 320 тисяч сіянців сосни та заліснили 13,5 га територій, в тому числі й ті, які постраждали внаслідок ракетних атак. Також висадили у парках та скверах близько 80 тисяч кущів та 6.5 мільйона квітів, майже третинах з яких  – багаторічники», – зазначив Юрій Бахмат.

У рамках озеленення столиці протягом 2023 року було видалено омелу з крон 5513 дерев.

Також протягом минулого року працівниками комунальних підприємств було ліквідовано 310 стихійних сміттєзвалищ у зелених зонах столиці та ліквідовано 66 випадків загорянь площею 5,62 га у міських лісах.


У Києві розпочалася весняна кампанія з озеленення парків та скверів столиці. Зокрема, сьогодні, 5 березня, у Солом’янському ландшафтному парку висадили 70 дерев та 120 кущів. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

«Традиційно о цій порі наші комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень розпочинають озеленення столиці. У Солом’янському ландшафтному парку сьогодні висадили по кілька десятків кленів, липи, сосни, каштанів, а також 70 кущів бузку та 50 дерену як живої огорожі. Впродовж весни плануємо висадити тут ще додатково 60 дерев», – зазначив Олександр Возний.

В тому числі озеленили зони, які були уражені небезпечним шкідником – вузькозлаткою ясеневою смарагдовою. Обираючи рослини для висадки, перевага надавалася сортам, для яких златка не становить загрози.

За словами генерального директора КО «Київзеленбуд» Юрія Бахмата, роботи з озеленення розпочалися у всіх районах міста Києва. Перевага надається стійким до міських умов породам дерев та кущів, а також багаторічним квітам та декоративним злакам.

Також Юрій Бахмат нагадав, що минулого року працівники комунальних підприємств, що входять до складу КО «Київзеленбуд», висадили у міських парках, скверах та на бульварах понад 8 тисяч дерев, майже 80 тисяч кущів та 6,5 мільйонів квітів.


Комунальні підприємства, що входять до складу КО «Київзеленбуд», розпочинають активну підготовку дерев та кущів до весняного висаджування у парках та скверах столиці.

За словами працівників, зараз рослини перебувають у стані спокою, і це ідеальний час для того, щоб правильно викопати і пересадити дерево з розсадника у парк.

«Технічно все дуже просто. Спеціальна техніка, яка за формою нагадує тюльпан, пронизує ґрунт навколо стовбура дерева  на відставні 90-100 сантиметрів і в глибину близько 80 сантиметрів.  Дістаємо з ґрунту дерево разом з комом землі, обмотуємо мішковиною і затягуємо сіткою з необхідним діаметром. І все – наше дерево готово для подальшого висаджування у парках та скверах міста,  – розповідає працівниця комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом’янського району Алла Ігнаткіна.

Щодо кущів – технологія аналогічна. Єдине, працівники комунальних підприємств можуть викопувати їх і вручу, якщо дозволяє розмір рослини, зазначає Алла Ігнаткіна.

Підготовка рослин до весняного висаджування у зелених зонах столиці триває у всіх районах Києва.


Озеленювачі комунальних підприємств, що входять до складу КО «Київзеленбуд»,  розпочали підготовку рослин у парках та скверах столиці до весняно-літнього сезону.

«Перший етап – підготовка багаторічних декоративних злаків. Міскантусам, війникам, молінії, пенісетумам слід обрізати верхню частину, залишивши буквально 5-8 сантиметрів, щоб новому листю  та суцвіттю було куди розвиватись і рости»,  – розповідає майстриня дільниці КП УЗН Шевченківського району Ірина Мороз.

За її словами, формувати кущі потрібно також у гортензій, троянд, бирючини, таволги, будлеї, дерену, форзиції та інших декоративних рослин. 

«Все для того, аби уже за кілька тижнів гості та жителі столиці могли милуватися різнобарв’ям рослин у наших міських парках», – додає Ірина Мороз.

Разом з тим працівники комунальних підприємств прибирають у зелених зонах столиці та готують клумби до висадження нових рослин.


1 2 3 107