У парках та скверах столиці вже почали встановлювати мішки для поливу молодих дерев.  Це спеціальні 85-літрові торбини, які кріплять навколо стовбура та наповнюють водою, що дозволяє підтримувати рівень вологості ґрунту та сприяє кращому росту рослин.  

Система працює за принципом крапельного поливу. Набрана в мішок вода поступово і рівномірно зволожує пристовбурні кола дерева. Відтак рослини отримають саме стільки вологи, скільки їм потрібно для здорового зростання.

Спеціальний матеріал, з якого виготовлені торбини, не дає перегріватися воді та забезпечує деревам оптимальну температуру поливу.

«Минулого року мішки для поливу було встановлено в рамках пілотного проєкту. І це дало позитивний ефект: молоді дерева демонстрували кращий ріст, яскравіше забарвлення та мали більш здоровий вигляд. Тому цього літа ми плануємо розширити проєкт на всі райони столиці. Мішки для поливу можна буде побачити у зелених зонах в різних куточках міста», – зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат.

Використання спеціальних мішків заощаджує до 65% води порівняно зі звичайним поливом.

 


Вчора, 19 травня, відбулася презентація для громадськості концепції відновлення скверу на розі вул. Володимира Винниченка та Павлівської, що біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України.

Як повідомлялося раніше, цього року під час капремонтів парків та скверів КО «Київзеленбуд»  максимально враховує вимоги доступності для маломобільних груп населення. Розпочали із зелених зон, які знаходяться в безпосередній близькості до медичних закладів, щоб люди, які проходять лікування та реабілітацію, могли без перешкод пересуватися парками та скверами.

Відтак, у сквері на розі вул. Володимира Винниченка та Павлівської планується облаштування пандусів та сходів з поручнями з обох сторін, замощення доріжок безшовним фемом, що дозволить безбар’єрному пересуванню, встановлення тренувального майданчика для фізіотерапії з різним типом покриттів та перепадом висоти, оновлення дитячого майданчика з додаванням елементів інклюзії, оновлення лав, в тому числі з тримачами для милиць, створення зони з ароматравами та дощовий сад.  Також планується полив по усій території скверу. Передбачено відеонагляд.

Для домашніх улюбленців облаштують два огороджені майданчики для вигулу собак, для великих та малих порід.

При проєктуванні капремонту об’єкта буде максимально враховано ідентичність скверу та збережено зелені насадження.

Дякуємо експертам та консультантам з Superhumans Center за співпрацю та координацію на кожному етапі робіт щодо безбар’єрності.

 

Superhumans Center – це сучасний центр з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни дорослих і дітей. У березні 2024 року Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА підписав меморандум про взаєморозуміння з Superhumans Center, що допоможе зробити міські зелені зони ще більш комфортними та доступними.


Понад 80 тисяч квітів висадили працівники комунальних підприємств, що входять до складу КО «Київзеленбуд», у парках, скверах та бульварах столиці протягом 2024 року.

Значну частину рослин комунальні підприємства вирощують у власних оранжереях та власними силами. Разом з тим, для економії ресурсу і витрат на озеленення столиці в наступні роки, роблять акцент на багаторічних рослинах, таких як: ковила, гейхера, бадан, гортензія.

Усе про процес підготовки до весняного висаджування, він насінини до повноцінної рослини – у сюжеті.

Нагадаємо,  торік у міських парках, скверах та на бульварах висадили понад 8 тисяч дерев, майже 80 тисяч кущів та 6,5 мільйонів квітів.У 2023 році працівники комунальних підприємств, що входять до складу КО «Київзеленбуд» висадили понад 8 тисяч дерев у парках та скверах столиці та 320 тисяч сіянців у міських лісах. Про це зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат.

«Попри усі виклики та труднощі нинішніх реалій, ми і надалі працюємо над чистотою та озелененням Києва. Торік працівники наших комунальних підприємств висадили понад 8 тисяч дерев. Основна частина з них – листяні породи. У міських лісах висадили більше 320 тисяч сіянців сосни та заліснили 13,5 га територій, в тому числі й ті, які постраждали внаслідок ракетних атак. Також висадили у парках та скверах близько 80 тисяч кущів та 6.5 мільйона квітів, майже третинах з яких  – багаторічники», – зазначив Юрій Бахмат.

У рамках озеленення столиці протягом 2023 року було видалено омелу з крон 5513 дерев.

Також протягом минулого року працівниками комунальних підприємств було ліквідовано 310 стихійних сміттєзвалищ у зелених зонах столиці та ліквідовано 66 випадків загорянь площею 5,62 га у міських лісах.


Комунальні підприємства, що входять до складу КО «Київзеленбуд», розпочинають активну підготовку дерев та кущів до весняного висаджування у парках та скверах столиці.

За словами працівників, зараз рослини перебувають у стані спокою, і це ідеальний час для того, щоб правильно викопати і пересадити дерево з розсадника у парк.

«Технічно все дуже просто. Спеціальна техніка, яка за формою нагадує тюльпан, пронизує ґрунт навколо стовбура дерева  на відставні 90-100 сантиметрів і в глибину близько 80 сантиметрів.  Дістаємо з ґрунту дерево разом з комом землі, обмотуємо мішковиною і затягуємо сіткою з необхідним діаметром. І все – наше дерево готово для подальшого висаджування у парках та скверах міста,  – розповідає працівниця комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом’янського району Алла Ігнаткіна.

Щодо кущів – технологія аналогічна. Єдине, працівники комунальних підприємств можуть викопувати їх і вручу, якщо дозволяє розмір рослини, зазначає Алла Ігнаткіна.

Підготовка рослин до весняного висаджування у зелених зонах столиці триває у всіх районах Києва.


Озеленювачі комунальних підприємств, що входять до складу КО «Київзеленбуд»,  розпочали підготовку рослин у парках та скверах столиці до весняно-літнього сезону.

«Перший етап – підготовка багаторічних декоративних злаків. Міскантусам, війникам, молінії, пенісетумам слід обрізати верхню частину, залишивши буквально 5-8 сантиметрів, щоб новому листю  та суцвіттю було куди розвиватись і рости»,  – розповідає майстриня дільниці КП УЗН Шевченківського району Ірина Мороз.

За її словами, формувати кущі потрібно також у гортензій, троянд, бирючини, таволги, будлеї, дерену, форзиції та інших декоративних рослин. 

«Все для того, аби уже за кілька тижнів гості та жителі столиці могли милуватися різнобарв’ям рослин у наших міських парках», – додає Ірина Мороз.

Разом з тим працівники комунальних підприємств прибирають у зелених зонах столиці та готують клумби до висадження нових рослин.Працівники комунальних підприємств, що входять до складу КО “Київзеленбуд”, розпочали підготовку до весняного сезону: висівають, розмножують та розсаджують квіти в оранжереях. 
Усе про процес вирощування квітів у Києві: від насінини до повноцінної рослини – начальниця відділу ландшафтного дизайну КО «Київзеленбуд» Марія Вольська.
 


А ви уже бачили нові артоб’єкти в Голосіївському парку імені Максима Рильського? Пропонуємо віртуальну екскурсію. А ще краще – приходьте в парк на прогулянки.

1 2 3 15