Сьогодні, 7 червня, співробітники Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві та співробітники Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України проводять обшуки у службових приміщеннях КО «Київзеленбуд».

КО «Київзеленбуд» всіляко сприяє повному й всебічному розслідуванню у встановленому кримінально-процесуальним законодавством порядку.


Через негоду та сильний вітер у столиці протягом вихідних днів виявлено 95 повалених дерев, ще 98 – зазнали пошкоджень. У ліквідації наслідків буревію, станом на сьогодні, задіяна 21 одиниця техніки та 64 працівника аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд» і бригад комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень районів столиці.

Силами КП УЗН та аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд» ліквідовано наслідки пошкодження або падіння 157 дерев. Процес триває.

До аварійно-диспетчерської служби Об’єднання від жителів столиці надійшло 13 дзвінків про пошкоджені або повалені дерева.

Нагадаємо, у випадку, якщо дерево впало чи зламалися гілки, необхідно телефонувати до аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд» за номером (044) 272-40-18.

 


У парках та скверах столиці вже почали встановлювати мішки для поливу молодих дерев.  Це спеціальні 85-літрові торбини, які кріплять навколо стовбура та наповнюють водою, що дозволяє підтримувати рівень вологості ґрунту та сприяє кращому росту рослин.  

Система працює за принципом крапельного поливу. Набрана в мішок вода поступово і рівномірно зволожує пристовбурні кола дерева. Відтак рослини отримають саме стільки вологи, скільки їм потрібно для здорового зростання.

Спеціальний матеріал, з якого виготовлені торбини, не дає перегріватися воді та забезпечує деревам оптимальну температуру поливу.

«Минулого року мішки для поливу було встановлено в рамках пілотного проєкту. І це дало позитивний ефект: молоді дерева демонстрували кращий ріст, яскравіше забарвлення та мали більш здоровий вигляд. Тому цього літа ми плануємо розширити проєкт на всі райони столиці. Мішки для поливу можна буде побачити у зелених зонах в різних куточках міста», – зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат.

Використання спеціальних мішків заощаджує до 65% води порівняно зі звичайним поливом.

 


Частинка Лапландії у Солом’янському районі столиці. У рамках меценатського проєкту «Joy of Play», 24 травня відбулося відкриття дитячого майданчика на вулиці Гетьмана, 1, з унікальним «Супер Кубом», привезеним з міста-резиденції Санта Клауса.

Наразі це єдиний подібний вертикальний ігровий простір в Україні, з ексклюзивним дизайном, виготовленим з натурального дерева.

Гігантський СуперКуб – результат кількарічної роботи дизайн-студії фінського виробника – Lappset Group. Понад 50 дітей одночасно можуть знаходитись всередині Кубу, який виготовили з північної сосни та привезли до Києва з Рованіємі (Фінська Лапландія) – єдиної офіційної резиденції Санта Клауса в світі. З обох сторін Кубу на землю спускаються дві гігантських металевих гірки.

Також на майданчику облаштовано інклюзивний гральний комплекс з натуральної лапландської деревини, кількох пружинних качалок та трьох гойдалок. Весь гральний простір забезпечений травмо-безпечним покриттям «штучна трава». Також встановлено нові лави та урни.

Як зазначають меценати, цей майданчик буде не лише місцем для гри та розваг, але й куточком дитячої радості у складних умовах війни.

Гроші на встановлення майданчику були подаровані декількома компаніями та приватними особами Фінляндії та Данії.

Дякуємо засновникам проєкту «Joy of Play/Радість Гри» – сім’ї Хартвалл з Фінляндії, міжнародним меценатам – компаніям Reima, Lappset, Nilpeter, які об’єднали зусилля, аби сьогодні підтримати Україну. Проєкт втілено за співпраці з громадським об’єднанням Інститут “Республіка” та компанією “Нові Горизонти 2005”. Мета проєкту – створити ігровий простір, де діти і підлітки відчуватимуть радість гри та спілкування, попри війну.


У Києві почали створювати перші дощові садки – унікальні ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби. Вже незабаром їх можна буде побачити в усіх районах столиці. Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

«Дощові садки – це елемент ландшафтного дизайну, який використовується для збору та збереження води. Завдяки цьому під час зливи частину води забирає на себе саме він, а не зливостокова каналізація. Виглядає такий садок як заглиблена клумба, що оточена вологолюбними та стійкими до спеки багаторічними рослинами. У Києві ми починаємо створювати дощові садки як пілотний проєкт. Наразі їх можна побачити в Подільському, Солом’янському та Оболонському районах столиці. Вже незабаром вони будуть у кожному районі Києва», – сказав Володимир Прокопів.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, дощові садки здатні поглинати, затримувати та фільтрувати до 90% води, що потрапляє на їхню поверхню. У такий спосіб вони слугують дієвим інструментом боротьби з локальним затопленням території під час злив, а також є своєрідним буфером для дощової води, якою живляться рослини в період посухи.

«При створенні дощових садків ми віддавали перевагу локаціям, що страждають від підтоплення. Основний принцип роботи садка в тому, що з дахів і тротуарів вода збирається в резервуари або басейни, там вона проходить через очисні системи та може використовуватися далі для живлення зелених насаджень. Рослини, які ми висаджуємо в таких дощових садках, сприяють очищенню та зволоженню повітря, а також нормалізують локальний мікроклімат. Дощові садки – це чудове рішення, що допомагає містам адаптуватись до зміни клімату вже сьогодні», – прокоментував Олександр Возний.

За словами генерального директора КО “Київзеленбуд” Юрія Бахмата, дощові садки – це не тільки практичне, але й естетичне рішення. До того ж вони не складні в обслуговуванні. Певні види рослин можуть потребувати лише сезонного зрізання чи підкошування.

 

У вівторок, 28 травня, об 11.00, за адресою провулок Хрестовий 12/14, буде проведено громадські обговорення концепції капітального ремонту скверу Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла, що у Печерському районі Києва.

Основна ідея концепції капремонту зеленої зони – зберегти пам’ять про Героя України. Планується встановлення пам’ятних плит та скульптури на честь Дмитра Коцюбайла.

Також на ділянці заплановано облаштувати дорожньо-стіжкову мережу з покриття ФЕМ, встановити поливо-зрошувальну систему, зовнішнє освітлення, сучасні лави та урни, здійснити озеленення.

Концепція передбачає повну доступність для всіх груп населення. Також у планах облаштувати  дитячий майданчик з елементами інклюзивності.

Задля безпеки передбачено встановлення відеоспостереження та тривожної кнопки.

Нагадаємо, український доброволець, командир 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Збройних сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Дмитро Коцюбайло загинув  07 березня 2023 року в боях за Бахмут.


До Дня Києва працівники районних комунальних підприємств з утримання зелених насаджень КО «Київзеленбуд» створили квіткові композиції за мотивами творів українських митців. Йдеться як про картини відомих художників, так і про окремі візерунки. Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

«До Дня Києва в місті символічно облаштували квіткові локації за мотивами робіт українських авторів. Попри всі виклики воєнного часу, важливо не втрачати зв’язок з нашими культурними цінностями. Такі яскраві локації нагадують нам про багату спадщину українського мистецтва. Адже мистецтво здатне надихати та єднати навіть у найскладніші часи», – зазначив Володимир Прокопів.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, створення таких квіткових інсталяцій є важливим для підтримки культурної ідентичності міста.

«Ці квіткові композиції не лише прикрашають Київ до свята, але й допомагають зберегти зв’язок з багатою мистецькою спадщиною нашого народу. В умовах війни такі локації несуть потужний символічний меседж про незламність українського духу», – наголосив Олександр Возний.

Квіткові композиції облаштували в кожному районі міста, підкреслив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат.

«Поруч із квітниками встановили тематичні таблички з інформацією про автора та його роботу. За посиланням на QR-код можна більш детально ознайомитися з усіма цими рослинними композиціями», – додав Юрій Бахмат.

Посадковий матеріал, що використали для облаштування квітників, вирощений власними силами та у власних оранжереях комунальних підприємств.

Зокрема, у кожному районі міста облаштовано наступні квіткові композиції за адресами:

Голосіївський район

Квіткова композиція за мотивами картини українського художника Олега Денисенко «Мотанка».

Либідська площа.

 

Дарницький район

Квіткова композиція за мотивами картини української художниці Алли Горської «Птах щастя».

Харківська площа.

 

Деснянський район

Квіткова композиція за мотивами картини української художниці Любов Панченко «Козак Мамай».

Парк з водними обʼєктами вздовж проспекту Романа Шухевича.

 

Дніпровський район

Квіткова композиція за мотивами картини українського художника Казимира Малевича «Дівчата у полі».

Транспортна розв’язка біля метро Лівобережна.

 

Оболонський район

Квіткова композиція за мотивами картини української художниці Ганни Собачко-Шостак «Український вінок».

Проспект Оболонський (біля метро Оболонь).

 

Печерський район

Квіткова композиція за мотивами картини української художниці Тамари Гордової «Птах з калиновим хвостом».

Транспортна розв’язка бульвару Миколи Міхновського та Набережного шосе.

 

Подільський район

Квіткова композиція за мотивами картини української художниці Любов Панченко «Бучанська весна».

Вулиця Олени Теліги, біля зупинки «Лікарня ім. Павлова».

 

Святошинський район

Візерунки українського художника Василя Кричевського «Малий Державний Герб УНР, 1918 р.».

Сквер біля адміністрації на проспекті Берестейський, 97.

 

Солом’янський район

Квіткова композиція за мотивами картини українського живописця, поета Тараса Шевченка «Катерина».

Розв’язка на вулиці Гетьмана.

 

Шевченківський район

Квіткова композиція за мотивами картини української художниці Соні Делоне «Ритм».

Майдан Незалежності.


Вчора, 19 травня, відбулася презентація для громадськості концепції відновлення скверу на розі вул. Володимира Винниченка та Павлівської, що біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України.

Як повідомлялося раніше, цього року під час капремонтів парків та скверів КО «Київзеленбуд»  максимально враховує вимоги доступності для маломобільних груп населення. Розпочали із зелених зон, які знаходяться в безпосередній близькості до медичних закладів, щоб люди, які проходять лікування та реабілітацію, могли без перешкод пересуватися парками та скверами.

Відтак, у сквері на розі вул. Володимира Винниченка та Павлівської планується облаштування пандусів та сходів з поручнями з обох сторін, замощення доріжок безшовним фемом, що дозволить безбар’єрному пересуванню, встановлення тренувального майданчика для фізіотерапії з різним типом покриттів та перепадом висоти, оновлення дитячого майданчика з додаванням елементів інклюзії, оновлення лав, в тому числі з тримачами для милиць, створення зони з ароматравами та дощовий сад.  Також планується полив по усій території скверу. Передбачено відеонагляд.

Для домашніх улюбленців облаштують два огороджені майданчики для вигулу собак, для великих та малих порід.

При проєктуванні капремонту об’єкта буде максимально враховано ідентичність скверу та збережено зелені насадження.

Дякуємо експертам та консультантам з Superhumans Center за співпрацю та координацію на кожному етапі робіт щодо безбар’єрності.

 

Superhumans Center – це сучасний центр з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни дорослих і дітей. У березні 2024 року Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА підписав меморандум про взаєморозуміння з Superhumans Center, що допоможе зробити міські зелені зони ще більш комфортними та доступними.


У Києві почали встановлювати популярні в Європі та США вуличні меблі з озелененням – парклети. Вже незабаром їх можна буде побачити в усіх районах столиці. Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

«Парклети – це вуличні меблі з озелененням, які можна побачити в Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Сієтлі, Лондоні, Берліні, Парижі, Барселоні та багатьох інших містах. Створюємо їх для того, щоб забезпечити більше місць для відпочинку в місті та повернути тротуари пішоходам. У Києві парклети вже можна побачити в Шевченківському районі столиці. Незабаром вони з’являться в кожному районі Києва. Важливо, що виготовлення та облаштування парклетів відбувається власними силами районних КП УЗН – без залучення додаткових бюджетних коштів», – сказав Володимир Прокопів.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, така ініціатива виникла на запит киян. Парклети встановлюють там, де до цього розташовувалися мафи або у місцях, де регулярно незаконно паркують автомобілі.

«У таких затишних просторах кияни можуть відпочити, поспілкуватися,  насолодитись квітами та деревами. Важливо, що при облаштуванні парклетів ми дотримуємося вимог безбар’єрності. Працюємо, щоб ці місця відпочинку були комфортними та зручними для всіх. Приємно, що вже отримуємо позитивні відгуки киян», – сказав Олександр Возний.

Довідково. 

Перший парклет з’явився у 2005 році в Сан-Франциско (США) як метод боротьби із засиллям автомобілів у місті. Міські активісти в якості експерименту встановили на парковці лавки і вазони з квітами. Нове місце для відпочинку набрало великої популярності, і парклети почали зʼявлятись в інших містах США та Європи. Сьогодні парклети часто входять до офіційних міських програм озеленення. Їх встановлюють там, де важливо обмежити хаотичне паркування або створити додатковий громадській простір.


Понад 80 тисяч квітів висадили працівники комунальних підприємств, що входять до складу КО «Київзеленбуд», у парках, скверах та бульварах столиці протягом 2024 року.

Значну частину рослин комунальні підприємства вирощують у власних оранжереях та власними силами. Разом з тим, для економії ресурсу і витрат на озеленення столиці в наступні роки, роблять акцент на багаторічних рослинах, таких як: ковила, гейхера, бадан, гортензія.

Усе про процес підготовки до весняного висаджування, він насінини до повноцінної рослини – у сюжеті.

Нагадаємо,  торік у міських парках, скверах та на бульварах висадили понад 8 тисяч дерев, майже 80 тисяч кущів та 6,5 мільйонів квітів.

1 2 3 97