Дуб Янати

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб Янати», оголошена рішенням Київської міської ради від 27.11.2009 № 713/2782.

Місце розташування: Подільський район, пров. Золочівський, 4. Землекористувачем є КП УЗН Подільського району. Об’єкт являє собою одне дерево дуба черешчатого віком понад 300 років. На висоті 1,3 м дерево має в охопленні 3,9 м, в комлевій частині 5,2 м, висота дерева близько 25 м.

На виконання рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6461/6502 «Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році», розпорядження Київської міської військової адміністрації від 14.08.2023 № 597 «Про забезпечення виконання у 2023 році природоохоронних заходів у місті Києві» та відповідно до Звіту з виконання науково-технічної роботи «Технологічні карти на виконання робіт з лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду, підготовленого Національним ботанічним садом імені М.М.Гришка НАН України, КО «Київзеленбуд» проведено наступні заходи з лікування дерева та підтримання стану об’єкта природно-заповідного фонду:

  • санітарна обрізка крони – видалення сухих, ушкоджених і тих що перетинаються гілок (орієнтовно до 5-10% від загального об’єму); вкоротити частину гілок для зменшення вітрового навантаження, регулювання режиму освітлення та симетричності крони;
  • формувальна обрізка над дахом житлового будинку та зі сторони ЛЕП;
  • коригування зрізів гілок, що були проведені в попередні роки;
  • відкриття частково засипаної кореневої шийки дерева;
  • мульчування прілою дерев’яною щепою з метою покращення режиму аерації, зволоження та розвитку ґрунтової фауни;
  • обробка дупел (зачистка, обробка фунгіцидами, закривання сіткою).