Святошин клен

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Святошин клен», оголошена рішенням Київської міської ради від 27.11.2009 № 713/2782.

Місце розташування: Святошинський район, просп. Перемоги, 117. Землекористувачем є КП УЗН Святошинського району. Об’єкт являє собою дерево клена сріблястого віком понад 150 років. Висота дерева близько 25 м, обхват стовбура на висоті 1,3 м від землі 3,7 м, обхват стовбура в комлевій частині 3,8 м.

На виконання рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6461/6502 «Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році», розпорядження Київської міської військової адміністрації від 14.08.2023 № 597 «Про забезпечення виконання у 2023 році природоохоронних заходів у місті Києві» та відповідно до Звіту з виконання науково-технічної роботи «Технологічні карти на виконання робіт з лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду, підготовленого Національним ботанічним садом імені М.М.Гришка НАН України, КО «Київзеленбуд» проведено наступні заходи з лікування дерева та підтримання стану об’єкта природно-заповідного фонду:

  • санітарна обрізка крони – видалення сухих, ушкоджених і тих що перетинаються гілок (орієнтовно до 15% від загального об’єму);
  • балансування крони для зменшення вітрового навантаження, регулювання режиму освітлення та симетричності крони;
  • обробка дупел (зачистка, обробка фунгіцидами, закривання сіткою);
  • видалення плодових тіл грибів, зачистка, обробка фунгіцидами уражених місць;
  • мульчування прілою дерев’яною щепою з метою покращення режиму аерації, зволоження та розвитку ґрунтової фауни
  • стабілізаційні заходи шляхом встановлення систем каблінгу.