Віковий дуб біля платформи «Рубежівська»

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Віковий дуб», оголошена розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 15.01.1999 № 57.

Місце розташування: Шевченківський район, біля платформи «Рубежівська». Землекористувачем є КП УЗН Шевченківського району. Об’єкт являє собою дерево дуба звичайного віком понад 300 років. Висота дерева близько 25 м, обхват стовбура на висоті 1,3 м від землі 4,35 м, обхват стовбура в комлевій частині близько 4,5 м.

На виконання рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6461/6502 «Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році», розпорядження Київської міської військової адміністрації від 14.08.2023 № 597 «Про забезпечення виконання у 2023 році природоохоронних заходів у місті Києві» та відповідно до Звіту з виконання науково-технічної роботи «Технологічні карти на виконання робіт з лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду, підготовленого Національним ботанічним садом імені М.М.Гришка НАН України, КО «Київзеленбуд» проведено наступні заходи з лікування дерева та підтримання стану об’єкта природно-заповідного фонду:

  • санітарна обрізка крони – видалення сухих, ушкоджених і тих що перетинаються гілок (орієнтовно до 10% від загального об’єму);
  • очищення дупла від бетонних решток та сміття, закрити дупло металевою або пластиковою сіткою для унеможливлення потрапляння сміття та органічних решток;
  • коригування зрізів гілок, що були проведені в попередні роки з метою їх кращого заростання;
  • видалення адвентивної рослинності в межах проєкції крони.