Категорія: ЗМІ про нас
Чому важливо дбати про місто зараз, в інтерв’ю Вечірньому Києву розповідала в. о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Вікторія Середіна:
«Моя думка як мами, діти якої не виїжджали з Києва: ми не можемо дозволити собі залишити їх у такій ситуації — що у нас війна і нам не до вас. Діти мають бачити щось хороше, світле, ті ж яскраві дитячі майданчики. Адже йдеться про здоров’я, зокрема й ментальне.
Дискусії щодо будувати\не будувати… Вважаю, не можна кинути місто на запустіння, поставити на всьому хрест. Потім витратимо більше коштів на відновлення. Що в дітей залишиться світлого від спогадів про їхнє дитинство? Повітряні тривоги та підвали?
Тому намагаємося виконати до кінця року капремонти на всіх запланованих об’єктах».
https://vechirniy.kyiv.ua/news/89559/
У парку навколо озер Йорданське та Кирилівське в Оболонському районі тривають ремонтні роботи.
Зокрема, мова йде про частину парку від просп. Степана Бандери до вул. Йорданської, 5а (навколо озера Йорданське).
Перші 1000 кв. м верхньої доріжки з ФЕМ були прокладені у 2021 році. Цього року продовжили її облаштування загальною площею 900 кв. м разом із велосипедною доріжкою. Також скоро розпочнуться роботи із прокладання нижньої прогулянкової доріжки.
«Ця частина парку розташована поруч із житловим масивом, тут дві школи й два дитсадки. Цього року діти вже починають переходити на офлайнову форму навчання. Тож важливо було створити умови, щоб вони могли комфортно дістатися школи», — зазначає в. о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Вікторія Середіна у коментарі «Вечірньому Києву».
Детальніше за посиланням https://vechirniy.kyiv.ua/news/88135/
В одному із парків столиці з’явився готель для мікроскопічних жителів. Як виглядає будинок для комах і для чого його встановили, в ефірі “Сніданку з 1+1” розповідав генеральний директор КО “Київзеленбуд”.
З початку повномасштабної війни скульптурні форми у Києві змінилися на квіткові інсталяції, які є доречними саме зараз.
Перед Днем Києва Київзеленбуд та його районні підрозділи підготували нові квіткові панно та клумби, присвячені рідному місту, героям з ЗСУ та патріотичній тематиці.
Наразі столичні ЗМІ пишуть, що Київзеленбуд начебто запевняє, що більше не встановлюватиме інсталяцій у парках та скверах міста. Проте це не зовсім так.
Король пояснює, що з початку повномасштабної війни скульптурні форми змінилися на квіткові інсталяції, які є доречними саме зараз. Та ж «Київська Мадонна», посвята Азову, літак «Мрія» з дитячого малюнка, «Привид Києва» — це, за словами Олексія Короля, символізм, який розповідає про наше сьогодення.
«Цього року ми „розповідали“ про Да Вінчі, Бахмут, говорили „Повернись живим“ через образи, висаджували орнаменти — і це теж „зайшло“. Як і уквітчаний напис „Я люблю Україну“ на Майдані Незалежності, біля якого завжди фотографуються. Можливо, наступного року ми змінимо концепцію взагалі. А можливо, і я в цьому переконаний, з’являться нові герої, символи Перемоги, нашої ідентифікації, і ми це втілимо у оформленні Києва. Це буде залежати не лише від нашої думки, а й від настроїв киян», — говорить генеральний директор КО «Київзеленбуд».
Повний текст за посиланням https://vechirniy.kyiv.ua/news/84339/
На розв’язках доріг Києва щороку з’являються дивні конструкції з квітами. Ейфелева вежа, бандеромобіль, фігури жінок та образи воїнів — ці роботи як хвалять, так і критикують за низьку якість виконання й недоречність. Ми запитали Олексія Короля, гендиректора Київзеленбуду, та Марію Вольську, головну ландшафтну дизайнерку підприємства, про те, хто створює квітники, чому вони виглядають саме так і скільки це коштує.
Матеріал за посиланням
https://birdinflight.com/architectura-uk/kiyivzelenbud-pro-svoyi-kvitniki-ta-instalyatsiyi.html
У столиці більшає парків та скверів, проте кияни часто наголошують на екологічному аспекті під час обговорення проєктів створення нових зон відпочинку. Наше видання вирішило більш детально розповісти про це, а також про прийоми, що використовують у столиці при облаштуванні екологічних зелених зон.
Практик — головний ландшафтний дизайнер КО «Київзеленбуд» Марія Вольська також розповіла «Вечірньому Києву» про особливі рослини, що спеціально висаджують у столичних парках, адже вони реально впливають на стан довкілля.
— Хоч як це дивно звучить, але є «екологічні» рослини, які активно впливають на стан довкілля міста — очищують повітря, добре витримують міські умови. А є рослини, які скоріше декоративні й потребують більшого догляду.
До стійких і витривалих в умовах Києва ми відносимо злакові рослини, які до того ж є декоративними. Вони квітнуть з середини весни до середини осені й добре почуваються в міських умовах, жодної шкоди не наносять ні людям, ні тваринам, а також дають свою частку кисню, утримують пил, — говорить Марія Вольська.
Серед рослин, важливих для екології міста, Вольська назвала й кущі.
— Це важливе джерело кисню для мегаполісу. Тому останнім часом їх масово висаджують столичні районні підприємства зеленого господарства. Наприклад, одну з транспортних магістралей у Дніпровському районі, яка має високий трафік, щільно засадили спіреєю. Її висаджують по всьому Києву, адже рослина витривала й гарно квітне, непогано насичує повітря киснем й вбирає на себе пил.
Марія Вольська відзначає, що у великих обсягах зеленбудівці Києва використовують кущі дерену, дейції, вейгели, гортензії, магонії, пухироплідника, бирючини.
Російське повномасштабне вторгнення за минулий рік завдало збитків на суму в півтора мільярда гривень тільки в медичній сфері. Це приголомшлива сума. Але волонтери і громадські організації не опускають руки, з усіх сил намагаються забезпечити прифронтові медичні заклади всім необхідним. Так на Майдані Незалежності висадили 7 сакур, які будуть збирати на медичні потреби. Як саме це може зробити дерево – бачив Юрій Куций.
Андрій Свинаренко, засновник міжнародного благодійного фонду: Це міжнародна алея підтримки України, ціллю збору є медицина для прифронтових регіонів України. Прийшовши на Майдан Незалежності, просканувавши кюар код на табличці, ми потрапляємо на вікно збору.
Детальніше за посиланням: https://podrobnosti.ua/2472845-na-majdan-nezalezhnost-visadili-7-sakur-jak-budut-zbirati-na-medichn-potrebi.html