Йдеться про набір правил, які відображають найкращі європейські практики щодо посадки, обрізки та догляду за деревами.
У Європі ці правила були затверджені влітку минулого року. В Києві фахівці одразу почали адаптувати євростандарти до українських регіональних кліматичних реалій.
Відомий арборист та співавтор європейських стандартів догляду за деревами Пьотр Тишко-Хмельовєць з Польщі провів семінар з практичними заняттями по догляду за деревами для столичних зеленбудівців. Він приємно вражений кількістю молодих дерев у столиці. (…)
«Давайте говорити об’єктивно: чинні Правила утримання зелених насаджень, затверджені Міністерством ЖКГ України у 2006 році, застарілі. Питання сучасного підходу до обрізки дерев у Києві підняли ще у 2018 році, коли Київрада прийняла мораторій на омолоджувальну обрізку дерев. У 2021 році фахівці КО «Київзеленбуд» спільно з науковцями, арбористами, екологами та громадськими діячами розробило нові Правила по догляду за кронами дерев.
Це інструкція для тих, хто відповідає за утримання дерев. Правила вже були розглянуті Постійною комісією з питань екологічної політики та чекають на прийняття Київською міською радою. Тобто цей документ ми розробляли, в першу чергу, для себе, коли не було нічого іншого», — говорить Олексій Король.
Він наголошує, що європейські стандарти догляду за деревами (Technical Standards in Tree Work) — це еталон. Над ними працювали найкращі фахівці Європи, послуговуючись багаторічним досвідом роботи у сфері арбористики й утримання зелених насаджень. Документ має кілька складових комплексного підходу: правила з висадження, каблінг і обрізка.
Поки що фахівці Національного ботсаду імені Гришка разом з іноземними колегами опрацювали правила щодо обрізки як найнагальніше питання.
«Сподіваюся, що інші частини також скоро будуть адаптовані. Фаховий переклад на українську мову європейських стандартів догляду за деревами має стати тим документом, який варто приймати як нормативний документ. Адже мова йде про збереження насаджень, підтримку їх біологічної стійкості, сприяння розвитку біорізноманіття за рахунок збереження дерев (це важливо, особливо в містах), а також про проведення фахових регламентних робіт з догляду», — підкреслює Олексій Король.
Повний текст за посиланням https://vechirniy.kyiv.ua/news/78670/