Категорія: Новини
Комунальні підприємства, що входять до складу КО «Київзеленбуд», уже випробовують нову техніку, яку днями їм передало Об’єднання. Йдеться про 10 тракторів та 2 екскаватори-навантажувачі. Як говорять комунальники, понад 70% наявного автопарку підприємств – зношені та застаріли.
«На нашому підприємстві 70% техніки є застарілою та зношеною. Її постійне обслуговування та ремонт потребують значних фінансових витрат і часу, що ускладнює виконання робіт з благоустрою міста. Стара техніка часто виходить з ладу, що сповільнює робочі процеси. Витрати на її утримання постійно зростають. Зношені машини не відповідають сучасним екологічним та технічним стандартам» – зазначив директор комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Святошинського району Володимир Крайчинський.
Нова техніка дозволить ефективніше доглядати за парками, скверами та вулицями міста, зменшити витрати на ремонти та покращити якість виконуваних робіт.
За допомогою екскаватора-навантажувача можна виконувати наступні роботи, зокрема: копання ям під посадку дерев; навантаження та транспортування ґрунту; корчування пнів; ліквідація стихійних сміттєзвалищ. Трактор використовується для перевезення посадкого матеріалу, вивезення рослинних рештків та опалого листя, дробіння гілля. Взимку його можна використовувати для розчищення снігу на територіях парків, скверів, доріжках.
Завдяки використанню такої техніки догляд за зеленими зонами стає ефективнішим, швидшим і якіснішим.
У парку «Кіото», що розташований у Деснянському районі столиці, розквітають сакури. У зв’язку з дощовою погодою, озеленювачі розпочали внесення мінеральних добрив та мульчування пристовбурних лунок дерев. За словами комунальників, ґрунт достатньо зволожений, що сприяє кращому засвоєнню поживних речовин.
Сакури невибагливі у догляді та добре пристосовуються до сучасних кліматичних умов. Основний догляд передбачає рясний полив у весняно-літній період та регулярне внесення необхідних мінералів.
Нагадаємо, протяжність алеї сакур у парку «Кіото» сягає 987 м та налічує декілька сортів вишні японської, серед яких досить популярні – Kanzan та Royal Burgundi. Алея свого часу була занесена до «Книги рекордів України».
Сам парк було закладено у 1972 році на знак дружніх відносин між Києвом та культурною столицею Японії – містом Кіото. На честь відкриття парку встановлено основні елементи японської культури: сад каменів, ворота та декоративну водойму. Нині парк «Кіото» є улюбленим місцем відпочинку мешканців Деснянського району та осередком японської культури.
У новий сезон – з новою технікою. КО «Київзеленбуд» передав комунальним підприємствам, що входять до його складу, 12 одиниць нової техніки для обслуговування зеленого господарства столиці. Йдеться про 10 тракторів та 2 екскаватори-навантажувачі.
За даними комунальників, майже 70% автотранспорту та машин, що знаходиться на їхньому балансі, у зношеному стані. В окремих районах показник зростає до 90%.
Утримання застарілої та зношеної техніки у робочому стані потребує постійного проведення ремонтних робіт, що несе значні фінансові витрати. Також це не дозволяє повною мірою використовувати техніку в зеленому господарстві столиці та створює незручності в обслуговуванні парків та скверів Києва.
Заміна зношеної та застарілої техніки дасть змогу оновити виробничі процеси та впровадити сучасні технології, підвищити конкурентоспроможність в умовах сучасних викликів, пов’язаних з безпекою та економічною стабільністю. Оновлення техніки також дозволить підвищити якість надання послуг, покращити благоустрій та зробити місто чистішим і комфортнішим для проживання та відпочинку.
У столиці почався період цвітіння сакур і магнолій. Найперші розквітли в Дніпровському, Деснянському та Оболонському районах. Утім незабаром цвітінням можна буде помилуватися в усіх районах Києва. Про це повідомляє директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
«Щороку навесні Київ перетворюється на справжній квітучий сад. Уже розпочався період цвітіння сакур і магнолій, який триватиме близько двох тижнів, залежно від виду дерева. Тож запрошую киян та гостей столиці завітати до парків і скверів, щоб помилуватися весняною красою», – сказав Олександр Возний.
Крім ботанічного саду імені академіка Фоміна та Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, декоративні дерева ростуть у зелених зонах всіх районів столиці.
Сакури в Києві висаджені на наступних локаціях.
Голосіївський район:
- сквер на вул. Івана Федорова;
- сквер біля ВДНГ;
- сквер Героїв Маріуполя.
Дарницький район:
- парк Партизанської слави.
Деснянський район:
- сквер на вул. Олександри Екстер;
- парк імені Сержа Лифаря;
- парк «Кіото».
Дніпровський район:
- бульв. Верховної Ради;
- Дарницька площа;
- парк «Перемога».
Оболонський район:
- парк «Наталка»;
- сквер на просп. Степана Бандери;
- «Сад Каменів»;
- парк «Пуща-Водиця»;
- сквер на вул. Олександра Архипенка;
- сквер на вул. Йорданській;
- сквер на вул. Героїв полку «Азов»;
- сквер на перетині вул. Героїв Дніпра та просп. Оболонського;
- сквер на вул. Прирічній;
- просп. Маршала Рокоссовського;
- парк на просп. Литовському.
Печерський район:
- Наводницький парк;
- бульв. Липський;
- сквер імені Марії Заньковецької.
Подільський район:
- Куренівський парк;
- сквер біля кінотеатру «Жовтень»;
- ландшафтний заказник «Долина річки Коноплянка»;
- сквер № 3 на Контрактовій площі.
Святошинський район:
- сквер на бульв. Академіка Вернадського;
- парк «Інтернаціональний»;
- парк на вул. Ореста Васкула;
- парк «Гамбурзький»;
- парк «Совки».
Солом’янський район:
- парк імені Миколи Зерова;
- парк «Відрадний»;
- парк «Супутник»;
- парк «Юність»;
- парк Захисників України;
- сквер імені Максима Шаповала.
Шевченківський район:
- Майдан Незалежності;
- парк на схилах Пейзажної алеї;
- Сирецький парк;
- Володимирська гірка;
- сквер біля Золотих воріт;
- сквер біля Оперного театру;
- парк імені Тараса Шевченка;
- сквер Верстатобудівний;
- сквер на Михайлівській площі;
- сквер імені Івана Котляревського;
- сквер на Подільському узвозі № 2.
Помилуватися магноліями у столиці можна буде на таких локаціях:
Голосіївський район:
- Голосіївський парк імені Максима Рильського.
Дарницький район:
- парк Партизанської слави;
- парк Воїнів-інтернаціоналістів.
Деснянський район:
- парк із водними об’єктами на просп. Романа Шухевича;
- парк «Кіото».
Дніпровський район:
- парк «Перемога»;
- сквер на Дарницькій площі;
- парк «Аврора»;
- Труханів острів;
- сквер на вул. Юрія Шумського;
- сквер у селищі ДВРЗ;
- сквер імені Івана Миколайчука.
Оболонський район:
- парк «Наталка»;
- сквер на просп. Степана Бандери;
- парк на вул. Бережанській;
- сквер на розі просп. Оболонського та вул. Левка Лук’яненка;
- мінісквер на пл. Тараса Шевченка.
Печерський район:
- сквер імені Марії Заньковецької;
- сквер імені Миколи Мозгового.
Подільський район:
- сквер на пл. Щекавицькій.
Святошинський район:
- сквер імені Василя Стуса;
- розв’язка на перехресті просп. Берестейського та Великої Кільцевої дороги.
Солом’янський район:
- парк «Відрадний»;
- парк «Орлятко».
Шевченківський район:
- парк «Володимирська гірка»;
- сквер біля Золотих воріт;
- Сирецький парк;
- парк на схилах Пейзажної алеї.
Понад 200 тисяч рослин за сезон можуть вирощувати озеленювачі в комунальних оранжереях Києва. Робота вимагає точності, планування і великої відповідальності. Під контролем повинно бути усе: температурний режим, вологість, полив і провітрювання теплиці. Найменше відхилення може вплинути на якість розсади.
Протягом року озеленювачі працюють в оранжереях, щоб парки та сквери столиці квітнули з ранньої весни до пізньої осені.
Усе про роботу в оранжереях – у нашому сюжеті з начальницею оранжерейно-парникового господарства КП УЗН Печерського району Тетяною Циганенко.
Дата запису відео: 20.02.2025.
У всіх районах столиці комунальники облаштували будиночки для комах – спеціальні конструкції з природних матеріалів, які створюють додатковий прихисток для корисних комах в умовах міста. Таке природоорієнтоване рішення сприяє розвитку біорізноманіття та є поширеною практикою в багатьох європейських містах. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.
«У міських зелених зонах комунальники облаштували спеціальні конструкції – будиночки для комах. Створюємо їх для того, щоб забезпечити додатковим прихистком запилювачів та інших корисних комах, які відіграють ключову роль в екосистемі міста. Така практика є популярною в багатьох європейських країнах, зокрема у Бельгії, Швеції та Великій Британії, де будиночки для комах стали звичним елементом міських просторів. Ці конструкції створюють безпечні умови для сезонного поселення та гніздівлі комах, що сприяє збереженню їхньої популяції та розвитку біорізноманіття», – зазначив Олександр Возний.
Він додав, що працівники комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень облаштували 38 будиночків для комах у зелених зонах столиці. І вже найближчим часом їх кількість зросте до 44. Крім того, біля будиночків встановили спеціальні інформаційні таблички з поясненням переваг такого природоорієнтованого рішення. Усі охочі можуть дізнатися більше, перейшовши за спеціальним QR-кодом на табличці.
Будиночки для комах вже облаштували за такими адресами:
- Голосіївський район: Голосіївський парк культури і відпочинку ім. М.Т. Рильського (2 будиночки);
- Дарницький район: парк Партизанської слави, парк «Прибережний»;
- Деснянський район: парк з водними обʼєктами вздовж просп. Романа Шухевича, парк Кіото, парк Дарницького шовкового комбінату;
- Дніпровський район: парк «Перемога», парк на Русанівській набережній;
- Оболонський район: парк «Наталка», парк культури та відпочинку «Пуща-Водиця»;
- Печерський район: Наводницький парк, Печерський ландшафтний парк;
- Подільський район: Куренівський парк, сквер на проспекті Георгія Гонгадзе, 5-7Б;
- Святошинський район: парк «Совки» (2 будиночки);
- Соломʼянський район: Солом’янський Ландшафтний парк (2 будиночки), парк «Відрадний», парк «Юність», парк «Орлятко»;
- Шевченківський район: Ландшафтний парк «Смородинський» (5 будиночків), Володимирська гірка (5 будиночків), парк «Сирецький гай» (5 будиночків), парк «Веселка».
60 кленів та 15 акацій висадили працівники комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Деснянського району. Загалом з початку року працівники районних КП УЗН уже висадили майже 600 дерев та більше 1000 кущів.
Переваги надають видам, адаптованим до місцевого клімату, стійким до посухи та високих температур, а також до різних негативних факторів міського середовища, зокрема загазованості.
Серед дерев це: клен червоний, клен татарський, явір, липа європейська «Палліда», сосна звичайна, платан гібридний, робінія псевдоакація, в’яз шорсткий, ліквідамбр смолоносний, дуб звичайний, бук європейський тощо.
Щодо кущів це: дерен, барбарис, пухироплідник, ялівець, гортензія, бузок, бірючина, вейгела, кизильник, спірея, форзиція тощо.
Також у міських лісах стартувала весняна компанія із заліснення. Працівниками лісопаркових господарств висаджено майже 35 тисяч одиниць сіянців сосни звичайної.
Сьогодні, 6 березня, представники територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Києві та оперативні співробітники Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України проводять невідкладні обшуки у службових приміщеннях КО «Київзеленбуд».
Ухвалу слідчого судді щодо підстав обшуків у комунальними об’єднанні правоохоронні органи не надали.
Фахівці «Київзеленбуду» надають всі необхідні наявні документи та всебічно сприяють правоохоронним органам у проведенні процесуальних дій. Зі свого боку комунальне об’єднання розраховує на об’єктивність і неупередженість слідства.
Понад 200 будиночків для гніздування птахів облаштували працівники комунальних підприємств, що входять до складу КО «Київзеленбуд», у парках та скверах столиці.
За рекомендаціями орнітологів, штучні оселі для пернатих виготовлено з натуральної деревини, без додаткового оздоблення, яке може відлякувати птахів. Розміщені місця для гніздування у захищеному місці на висоті від 4-5 м над землею. Будиночки виготовлено на власних виробничих базах комунальних підприємств.
Найбільше заселяють будиночки крилаті, що гніздяться в дуплах: шпаки, синиці, дятли, повзики, плиски, підкоришники, мухоловки тощо. Вони відіграють важливу роль в екосистемі, адже активно знищують комах-шкідників зелених насаджень та поширюють насіння рослин.
Нагадаємо, працівники лісопаркових господарств, що входять до складу КО «Київзеленбуд», розвісили у столичних лісах майже 300 нових штучних гнізд для пернатих. Як правило, будиночки служать 3-4 роки, після чого їх потрібно оновлювати, щоб заохотити птахів оселятися на тому ж місці.
Основні локації облаштування будиночків для птахів:
Голосіївський район: парк імені Максима Рильського.
Дарницький район: парк «Партизанської Слави».
Деснянський район: парк з водними обʼєктами вздовж проспекту Романа Шухевича, парк «Кіото», парк «ДШК».
Дніпровський район: Гідропарк, парк «Перемога», парк вздовж вулиці Гетьмана Полуботка, Труханів острів.
Оболонський район: парк «Наталка», сквер на вул. Прирічна, 3-5, сквер на вул. Архипенка Олександра, 5, сквер на вул. Зої Гайдай, 9/8, парк відпочинку на вул. Прирічна.
Печерський район: Наводницький парк, Печерський ландшафтний парк, Аскольдова Могила, парк «Вічної Слави».
Подільський район: парк «Березовий гай», парк «Гірка Крістера», парк «Кинь-грусть», Алея Художників.
Святошинський район: парк «Совки», парк «Інтернаціональний», парк імені генерала Потапова, сквер ім. Ревуцького
Соломʼянський район: парк «Відрадний», парк «Орлятко», Парк захисників України, парк імені М. Зерова, парк «Юність», Солом’янський ландшафтний парк, парк біля кінотеатру «Тампере», парк «Супутник», сквер на вул. Гірника.
Шевченківський район: парк “Володимирська гірка”, парк “Кирилівський гай”, парк “Нивки”, парк “Сирецький “, парк імені Івана Багряного.
А ви знали, що робота машиніста у зеленому господарстві – це не лише про керування технікою? За день машиніст може виконувати роботи на чотирьох різних видах автотранспорту: від прибирання снігу та навантаження деревини до її транспортування та викорчовування пнів. А ще бере участь у створенні квітників.
Микола Петриченко влаштувався працювати машиністом у комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Подільського району більше року тому. Відразу після демобілізації чоловік долучився до команди зеленого господарства міста. Ось кілька його спостережень.
✅ Машиніст – це трішки будівельник. Він готує основу для нових квітників та газонів. Відтак у місті з’являються нові зелені зони, де люди можуть відпочити та насолодитися природою.
✅ Машиніст – це і рятівник у надзвичайних ситуаціях. Він допомагає ліквідувати наслідки негоди, розчищає дороги від снігу, прибирає деревину. Завдяки йому парки та сквери стають безпечними для відвідувачів.
Про всі деталі роботи машиніста – у нашому сюжеті з Миколою Петриченком.