У Києві презентували українську версію європейських стандартів догляду за деревами та обговорили перспективи впровадження нових підходів у роботі комунальних служб

У Київській міській державній адміністрації відбулася презентація українського перекладу європейських стандартів догляду за деревами та обговорення перспектив впровадження нових підходів у роботі комунальних служб. Про це повідомив заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

«Створення та поширення українського видання стандартів є ще одним прикладом прагнення України до європейської інтеграції. Природньо, що основним драйвером цього процесу є столиця. Міська влада зацікавлена у використанні сучасних методів догляду за зеленими насадженнями. Це дасть змогу більш ефективно та відповідально користуватися наявними природними ресурсами», – зазначив Володимир Прокопів.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, наступними кроками на рівні Києва стане імплементація стандартів у правила благоустрою нашого міста, що унеможливить ігнорування сучасних підходів догляду за деревами.

«Зараз разом із колегами напрацьовуємо механізми внесення змін до правил благоустрою Києва для інтеграції туди сучасних підходів догляду за деревами, викладених у стандартах. Також ми закликаємо інші українські міста долучатися до процесу імплементації і дякуємо Асоціації міст України за зусилля з популяризації стандартів», – сказав Олександр Возний.

Зі свого боку експерт Аналітичного центру Асоціації міст України Олег Гарник відзначив, що Асоціація завжди активно підтримує ініціативи Києва, адже столиця – флагман для органів місцевого самоврядування.

«Ми раді, що попри складний процес, завдяки потужній роботі КМДА, Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату, експертного та волонтерського середовища ми сьогодні можемо презентувати стандарти. Ми сподіваємось найближчим часом побачити, як Київ запроваджує нові правила благоустрою, і цей досвід розповсюджується в інші міста», – сказав Олег Гарник.

Зі свого боку генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат нагадав, що правові норми щодо озеленення не переглядалися в Україні понад 17 років.

«Ми й досі керуємось положеннями Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, що затверджені ще у 2006 році. Водночас країни Європи зробили відчутний крок у підходах до стандартів щодо висадки, обрізки, механічної стабілізації дерев. Відповідно, на наш погляд, досвід західних сусідів слід імплементувати в столичне та загальнодержавне українське законодавство», – відзначив Юрій Бахмат.

Європейські стандарти догляду за деревами (Technical Standards in Tree Work) – проєкт, створений за підтримки ЄС і спрямований на розробку європейських технічних стандартів щодо посадки, обрізки та догляду за деревами. Участь у розробці стандартів, які відображають найкращі європейські практики роботи з деревами, взяли 12 організацій з 11 країн Європи: асоціації арбористів, інститути, тренінгові та дослідницькі центри.

Ознайомитися з українською версією стандартів можна за посиланням.

Додатково.

Ініціаторами створення української версії стандартів виступили Департамент захисту довкілля та адаптації зміни клімату КМДА та Асоціація міст України. Разом із директором Департаменту Олександром Возним до складу робочої групи, яка працювала над українським перекладом, увійшли:

 • Юрій Клименко – завідувач відділом дендрології Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України;
 • Олександр Курдюк – доцент кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції Національного університету біоресурсів та природокористування України;
 • Валерія Конайкова – перекладач-волонтер, молодший науковий співробітник Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України;
 • Володимир Леоненко – практикуючий арборист;
 • Юрій Мельник – доцент кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу, Національного лісотехнічного університету України;
 • Ольга Похильченко – старший науковий співробітник Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України, головна редакторка;
 • Валентин Скубак – практикуючий арборист, керівник Спілки арбористів України;
 • Олександра Сладкова – заступник директора Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради;
 • Ігор Сущенко – практикуючий арборист;
 • Пьотр Тишко-Хмельовець – очільник Інституту Дерева у Вроцлаві;
 • Антон Шеховцов – перекладач-волонтер.