У парку «Нивки» обстежили вікові дуби за допомогою арботом

У східній частині парку «Нивки» обстежили вікові дуби за допомогою арботома. За різними даними, цим деревам 200-300 років.

Попередньо фахівці КО «Київзеленбуд» провели обстеження п’яти вікових дерев і визначили, що три з них потребують додаткової діагностики за допомогою томографа. Ці дуби мають дупла, внаслідок чого були уражені стовбуровою гниллю.  Арботом допомагає «побачити» зсередини,  наскільки  критичним є стан рослин, і дозволяє визначити методи лікування.

Першочергово буде проведено санітарну обрізку сухих гілок усіх 5-ти дерев та виправлено попередні недоліки в обрізці. Другий етап включає вже безпосереднє лікування уражених дерев: видалення грибів-трутовиків, чистку дупел, дренаж, обробку ран фунгіцидом та встановлення захисних сіток на них.

Нагадаємо, арботом –  це імпульсний томограф, розроблений для оцінки внутрішнього стану дерев. Він заснований на принципі вимірювання часу проходження звукових імпульсів через різні ділянки стовбура дерева. Щільна деревина передає хвилі напруги краще, ніж пошкоджена в результаті розпаду або тріщин деревина. Тобто стовбурові гнилі знижують щільність деревини. Арботом виявляє такі ділянки й дозволяє отримати цілісну картину поширення гнилі по стовбуру. Спеціальне програмне забезпечення розраховує вимірювані параметри і відображає їх на моніторі у вигляді кольорового графічного зображення:

  • внутрішні пошкодження, зони розпаду і порушення цілісності деревини, а також механічно відокремлені частини матеріалу, виділяються на зображенні в червоному кольорі,
  • здорова і неушкоджена деревина зображується зеленим кольором.