Гнілецька верба

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Гнілецька верба», оголошена рішенням Київської міської ради від 17.07.2008 № 19/19.

Місце розташування: Деснянський район, вул. Деснянська. Землекористувачем є КП УЗН Деснянського району. Об’єкт являє собою вікову вербу віком близько 100 років. На висоті 1,3 м дерево має в охопленні 5,1 м, в комлевій частині 5,2 м. Висота дерева близько 8 м.

На виконання рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6461/6502 «Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році», розпорядження Київської міської військової адміністрації від 14.08.2023 № 597 «Про забезпечення виконання у 2023 році природоохоронних заходів у місті Києві» та відповідно до Звіту з виконання науково-технічної роботи «Технологічні карти на виконання робіт з лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду, підготовленого Національним ботанічним садом імені М.М.Гришка НАН України, КО «Київзеленбуд» проведено наступні заходи з лікування дерева та підтримання стану об’єкта природно-заповідного фонду:

  • санітарна обрізка та балансування крони для зменшення вітрового навантаження, регулювання режиму освітлення та симетричності;
  • видалення сухих, ушкоджених гілок (орієнтовно до 30-50% від загального об’єму);
  • коригування зрізів гілок, що були проведені в попередні роки, та місця зламів, що виникли в попередні роки, з метою їх кращого заростання;
  • обробка дупел (зачистка, обробка фунгіцидами, закривання сіткою);
  • видалення плодових тіл грибів, зачистка, обробка фунгіцидами уражених місць.