Перунів дуб

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Перунів дуб», оголошена рішенням Київської міської ради від 23.04.2009 № 326/1382.

Місце розташування: Солом’янський район, вул. Генерала Геннадія Воробйова, 3. Землекористувачем є КП УЗН Солом’янського району. Об’єкт являє собою дерево дуба звичайного віком понад 400 років. Висота дерева близько 20 м, обхват стовбура на висоті 1,3 м від землі 4,9 м, обхват стовбура в комлевій частині близько 5,5 м.

На виконання рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6461/6502 «Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році», розпорядження Київської міської військової адміністрації від 14.08.2023 № 597 «Про забезпечення виконання у 2023 році природоохоронних заходів у місті Києві» та відповідно до Звіту з виконання науково-технічної роботи «Технологічні карти на виконання робіт з лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду, підготовленого Національним ботанічним садом імені М.М.Гришка НАН України, КО «Київзеленбуд» проведено наступні заходи з лікування дерева та підтримання стану об’єкта природно-заповідного фонду:

  • санітарна обрізка крони – видалення сухих, ушкоджених і тих що перетинаються гілок (орієнтовно до 10% від загального об’єму);
  • коригування зрізів гілок, що були проведені в попередні роки;
  • відкриття засипаної кореневої шийки дерева;
  • демонтаж бетонної пломби, закриття дупла металевою або пластиковою сіткою для унеможливлення потрапляння сміття та органічних решток;
  • демонтаж шпаківні (повісити в інший, не шкідливий спосіб без використання цвяхів)
  • мульчування прілою дерев’яною щепою з метою покращення режиму аерації, зволоження та розвитку ґрунтової фауни;
  • балансування крони.