Вікове дерево дуба-красеня на перехресті вул. Архітектора Вербицького та Харківського шосе

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Вікове дерево дуба-красеня», оголошена рішенням Київської міської ради від 30.01.2001 № 189/1166.

Місце розташування: Дарницький район, перехрестя вул. Архітектора Вербицького та Харківського шосе, 180/21. Землекористувачем є КП УЗН Дарницького району. Об’єкт являє собою одне дерево дуба звичайного віком близько 200 років. На висоті 1,3 м дерево має в охопленні 3,3 м, в комлевій частині 3,6 м, висота дерева досягає 20 м.

На виконання рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6461/6502 «Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році», розпорядження Київської міської військової адміністрації від 14.08.2023 № 597 «Про забезпечення виконання у 2023 році природоохоронних заходів у місті Києві» та відповідно до Звіту з виконання науково-технічної роботи «Технологічні карти на виконання робіт з лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду, підготовленого Національним ботанічним садом імені М.М.Гришка НАН України, КО «Київзеленбуд» проведено наступні заходи з лікування дерева та підтримання стану об’єкта природно-заповідного фонду:

  • санітарна обрізка крони – видалення сухих, ушкоджених і тих що перетинаються гілок (орієнтовно до 5% від загального об’єму). прорідження зайвих пагонів;
  • мульчування пристовбурової зони дерев’яною щепою, з домішками опалого листя для покращення режиму зволоження та відновлення якості ґрунту,
  • обробка дупла в прикореневій зоні (зачистка, обробка фунгіцидами, закривання сіткою).