Віковий велетенський екземпляр тополі чорної

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Віковий велетенський екземпляр тополі чорної», оголошена рішенням Київської міської ради від 02.12.1999 № 147/649.

Місце розташування: Дніпровський район, о. Венеціанський (біля каплиці). Землекористувачем є КП УЗН Дніпровського району. Об’єкт являє собою вікову тополю віком близько 150 років. Висота дерева близько 30 м, обхват стовбура на висоті 1,3 м від землі 5,8 м, в комлевій частині, 6,8 м.

На виконання рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6461/6502 «Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році», розпорядження Київської міської військової адміністрації від 14.08.2023 № 597 «Про забезпечення виконання у 2023 році природоохоронних заходів у місті Києві» та відповідно до Звіту з виконання науково-технічної роботи «Технологічні карти на виконання робіт з лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду, підготовленого Національним ботанічним садом імені М.М.Гришка НАН України, КО «Київзеленбуд» виконано наступні заходи з лікування дерева та підтримання стану об’єкта природно-заповідного фонду:

  • санітарна обрізка крони – видалення сухих, ушкоджених і тих що перетинаються гілок, зламаних завислих сухих гілок (орієнтовно до 10-20% від загального об’єму);
  • балансування крони для зменшення вітрового навантаження та регулювання режиму освітлення;
  • коригування зрізів гілок, що були проведені в попередні роки, та місця зламів, що виникли в попередні роки, з метою їх кращого заростання.