Юрій Бахмат: «На період новорічних свят посилюємо охорону міських лісів, аби унеможливити самовільну вирубку хвойних дерев»

Київські ліси – під пильну охорону. Лісопаркові господарства, що входять до складу КО «Київзеленбуд», розпочинають кампанію із запобігання самовільних вирубок хвойних дерев у передноворічний період. Передбачені рейдові заходи та патрулювання територій працівниками лісової охорони із залученням екологічної інспекції та патрульної поліції.

 «У зв’язку з тим, що цього року новорічні свята у нас розпочинаються раніше, забезпечити належну охорону наших міських лісів ми повинні зараз.   Особливу увагу приділятимуть молодим хвойним насадженням, які ростуть поблизу автодоріг і залізничних шляхів та на об’єктах зеленого господарства. Хочу нагадати, що самовільна вирубка дерев карається законом», – зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат.

За кожне самовільно зрубане хвойне дерево передбачено штраф, розмір якого залежить від величини та місцезнаходження зеленого насадження. У лісах – від 759 до 3432 гривень; в межах міста та інших населених пунктів – від 1152 до 1852 гривень; в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 11495 до 52311 гривень.

У період новорічних свят пильної охорони потребують молоді ялини, сосни, туї, ялівці та кипариси. Відтак, у парках, скверах та інших зелених зонах столиці також посилюють заходи зі збереження зелених насаджень.