Цей затишний зелений куточок площею 0,27 га на вул. вул. Чигоріна, 2/27 має круглу форму. Це ідеальне місце для того, щоб відпочити від міської метушні. Тут було оновлено 135 кв. м. пішохідних доріжок, встановлено нові елементи на дитячому майданчику та відремонтовано лави.  На центральному квітнику, який притягує погляди, висаджено бегонію, колеус, ялівець, самшит, барбарис та ялинку подушковидну.

Сквер було відремонтовано силами КП УЗН Печерського району та завдяки підтримці меценатів. Дякуємо бізнесу, який навіть у такий непростий для країни час, продовжує дбати про зелений Київ. Разом ми можемо більше!


Спочатку попередження, далі – звернення в правоохоронні органи. Таким чином вирішили діяти в КП УЗН Деснянського району. На автомобілях, що паркуються на газонах, відтепер з’являтимуться листи, в яких роз’яснено, що порушення будуть фіксуватися. Зокрема, фото порушень будуть занесені до бази даних правопорушників Деснянського району. Якщо порушення будуть повторними, відповідний протокол буде направлено до адміністративної комісії КМДА для притягнення винних до відповідальності.

Нагадуємо, про заборона паркуватися на газонах прописана у Правилах дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, та у Правилах паркування транспортних засобів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342.

Будьте свідомими – дотримуйтеся законів! Це те, що відрізняє цивілізовані країни від варварів. Бережіть рідне місто і його природу!


У Києві до Дня Незалежності в кожному районі міста створюють тематичні композиції. Серед них – карта України і подяка Збройним силам. Подробиці – в сюжеті.

https://tsn.ua/video/video-novini/do-dnya-nezalezhnosti-ukrayini-u-kiyevi-stvorili-tematichni-kompoziciyi.html

 

 


Тверський тупик не лише змінив свою назву на Фортечний, а й поступово буде змінюватися сам сквер. Минулого року ми почали над цим працювати. І зараз, незважаючи на всі виклики, ми продовжуємо роботу над втіленням проекту, за який так вболіває громада.

Пропонуємо киянам долучитися до обговорення ескізного проєкту. Пишіть у коментарях свої побажання, бачення та пропозиції.

Тож що ми пропонуємо. Сквер у Фортечному тупику має стати сучасним простором із різними зонами для відпочинку. Умовно він буде розділений на зони для відпочинку з дітьми та зону занять спортом.

Для дітей плануємо встановити дитячий майданчик  з натуральних матеріалів для різних вікових груп, будуть елементи і для найменших. У спортивній частині розташуємо майданчик для занять воркаутом, баскетбольну зону та зону для настільного тенісу.

І звісно, будуть облаштовані інші місця для відпочинку. Щоб зробити сквер затишнішим, лави будуть без гострих кутів. Круглі лави з бетонною основою та дерев’яним покриттям стануть місцем для зустрічей з друзями та насолоди природою. На території скверу розташовано невеликий березовий гай, де планується влаштувати мавританський газон. Для озеленення пропонуємо висаджувати багаторічники, які протягом року змінюватимуть вигляд скверу.


Напередодні Дня незалежності даруємо тобі, Україно, квіти!

Обпалена вогнем? Ні, відроджена вкотре, наче фенікс. Обпечена кулями й ракетами? Ні, загартована, як сталь. Розтерзана ворогами? Ні, єдина, які ніколи! І за це дякуємо кожному, хто плекає Україну в серці, в думках і доводить це вчинками. Дякуємо квітами, які розповідають історії про незламність, силу і міць, споконвічне прагнення до волі й свободи, доброту і щирість цілої країни!


Напередодні 31-ї річниці Дня Незалежності України на в’їзді до Києва встановлено дерев’яну інсталяцію «Слава ЗСУ». На дерев’яному 2-метровому хресті на одній стороні викарбувано герб України, на іншій – напис «Слава ЗСУ». Автор скульптури – київський архітектор Петро Маркман. Втілити задум вдалося завдяки меценатам – фонду «Ярчук».

Побачити інсталяцію можна на Столичному шосе, 31 (зупинка «Козин-1», маршрут  автобуса № 43).


На території Голосіївському парку імені М. Рильського встановлено 13 будиночків для кажанів – єдиних літаючих ссавців, більшість видів яких занесено до Червоної книги України.

Звичними місцями перебування кажанів є дупла та порожнини всередині дерев. Дослідження, які проводилися на замовлення КО «Київзеленбуд» у вересні-жовтні 2021 року, зафіксували, що у найбільш відвідуваній частині парку в нічний період можна спостерігати 5 видів кажанів. Будинки для кажанів або бет-бокси (bat box) допомагають зберегти  популяцію цих тварин.

Загалом у столиці заплановано у найближчий час встановити 50 таких будинків для рукокрилих. Кажанятники вже з’явилися також у парку Партизанської слави, парку «Нивки», на територіях київських лісопаркових господарств. Всі вони виготовлені майстрами районних УЗН та столичних ЛПГ. Будиночки кріплять до дерев на висоті близько 3 м, щоб хижаки не дісталися до них. Для закріплення бет-боксів використовують спеціальний дріт і бруски, які не пошкоджують кору дерев.

«Встановлення будиночків для кажанів, як і будиночків для качок, білок, влаштування мавританських газонів – це все покликано підтримувати біорізноманіття у столиці. У такий спосіб ми допомагаємо тваринам, птахам і комахам комфортно жити в мегаполісі. Разом з тим, підтримуємо продуктивність екосистем нашого міста, адже у кожного виду є своя ніша й роль в природі», – зазначає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Нагадаємо, минулого року перед початком капітального ремонту північно-східної частини голосіївського парку імені М. Рильського було проведено обстеження території та проведено наукове дослідження щодо знаходження та стану перебування кажанів на ній. Фахівці Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міндвокілля у експертному висновку зазначили, що територія парку використовується кажанами, як кормові стації, місця водопою і шляхи добових міграцій. Оскільки територія парку є місцем стаціонарної рекреації, тобто постійного перебування тут людей, є значні шумові подразники, для поліпшення умов перебування кажанів тут фахівці рекомендували влаштування спеціальних будиночків для кажанів.


Незламна і нескорена. А ще сильна, яскрава і квітуча. Це все про Україну.
Інсталяція «Україна незламна і нескорена» – нова квіткова композиція площею 82,5 кв.м на просп. Перемоги на схилі біля станції метро Берестейська. Її створили з нагоди Дня Незалежності України.
Для втілення образу вільної України КП УЗН Солом’янського району висадило більше 19 тисяч квітів, які вирощували з зими у власній теплиці. Для цього панно обрали тагетис, агератум, бегонію, традисканцію, сеткреазію, альтернатеру, седум, а також використали мармурову крихту і елементи з фанери.
Слава Україні, незламній і нескореній!
 

Обстежені арботомом вікові дуби у східній частині парку «Нивки» полікували. Дослідження стану дерев за допомогою імпульсного томографа дали повну картину ушкодження стовбурів всередині. Це дозволило сформувати етапи лікування.

Спочатку працівники КП УЗН Шевченківського району провели санітарну обрізку сухого та аварійного гілля, а також виправили недоліки попередніх обрізок. Наступним етапом стало видалення з дерев грибів-трутовикі, очищення дупел від гнилої і хворої деревини, встановлення дренажу. Рани обробили фунгіцидом, який пригнічує розвиток хвороботворних бактерій. Завдяки встановленим захисним сіткам у дупла не потраплятиме сміття, листі та інші сторонні предмети.

Нагадаємо, 21 липня було проведено обстеження 5-ти вікових дубів у східній частині парку «Нивки». У трьох дерев було виявлено ураження стовбуровою гниллю. За результатами обстеження було визначено методи та етапи лікування.


У Києві з’явився ще один символ сьогодення – квіткова інсталяція «Вартові неба», присвячена байрактару. Побачити «залізного птаха» з квітів можна на транспортній розв’язці просп. Степана Бандери й вул. Богатирської в Оболонському районі.

Щоб створити композицію площею 265 кв. м., працівники КП УЗН Оболонського району висадили більше 24 тисяч квітів, вирощених у власній оранжереї, зокрема, колеус, чорнобривці, агератум, сальвію, очиток , цинерарію, бегонію, хлорофітум, сурфінії, канни, хризантеми.

Як зазначає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король, до Дня незалежності у кожному районі столиці з’явиться композиція на актуальну сьогодні тему: «Будуть інсталяції, присвячені ЗСУ, чотирилапому Патрону, через квіти покажемо барвисту карту України і нашу безмежну любов до неї. Загалом буде більше 10 таких локацій у столиці, на яких висадимо 200 тисяч квітів, вирощених в теплицях наших районних підприємств».

1 2 3 89