У парку «Веселка» в Шевченківському районі створено композицію із багаторічних рослин, як це роблять у Нідерландах. Її загальна площа 1000 кв. м. Висаджено 13 тисяч рослин. Це українсько-нідерландський проєкт, який КО «Київзеленбуд» втілив у життя.

Генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король зазначає, що підхід Нідерландів до створення квітників та садів вже добре відомий у всьому світі. Зокрема, в останні роки світ захоплюється «Новою хвилею» Піта Удольфа, нідерландського ландшафтного дизайнера, який висаджує композиції із невибагливих багаторічних трав.

«Ідеї Піта Удольфа про створення композицій, які б виглядали природно й спонтанно, витісняють звичні нам чіткі лінії. Разом з тим, ця спонтанність – результат клопіткої роботи: підбір рослин з урахуванням місцевості, їх поєднання, створення схеми й висадження, відповідно до неї, правильний  догляд», – розповідає Олексій Король.

Для парку «Веселка» нідерландці підібрали в основному квітучі рослини. Основний акцент буде на лілійниках, астильбі, ехінацеї, козельцях східних та айстрах. Їх доповнюватимуть еупаторіум, живокіст, чистець, рудбекія, герань «Розанна», геленіум (осінній), манжетка м’яка, суховершки великоквіткові, гірчак свічковидний та котяча м’ята. А щоб розбавити квіткове розмаїття, додали просо прутовидне, вівсяницю сизу та осоку охименську. 

Наступного року можна буде вже милуватися різнобарвною композицією з весни до осені.


КО «Київзеленбуд» спільно із профільними експертами і науковцями розробило «Правила догляду за кронами дерев у місті Києві». Ці Правила розроблені з метою охорони та збереження зелених насаджень, утримання їх у здоровому стані, створення і формування декоративних, стійких до несприятливого міського середовища, насаджень.

Дерева – це наше багатство, здоров’я, комфорт і затишок. Доросле дерево здатне поглинути з ґрунту до 250 л води за добу і дати за рік 113 кг кисню. Крона дерев захищає ґрунт від прямого дощу, а корені – від ерозії. Температура під деревами в міських умовах може бути вдвічі нижчою. І звісно, дерева – це окраса міста. А найкращий догляд за деревом – це правильна обрізка

Запрошуємо усіх долучитися до обговорення документа, що допоможе зберегти наше зелене багатство. Ознайомитися із документом можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1KM2uK7cRdCP4wPAnCiQ7i1rHwnyLM6zZ/view?usp=sharing

Якщо маєте конструктивні та обґрунтовані пропозиції, надсилайте їх на пошту info@kyivzelenbud.com до 19 серпня 2021. 

Детальніше…


Про інклюзивність як прийняття різниці і толерантність, про те, що формує людину в дитинстві та про важливість умов, які розвиватимуть згуртовану толерантну громаду говорить Олексій КОРОЛЬ, генеральний директор КО «Київзеленбуд».

Олексій КОРОЛЬ, генеральний директор КО «Київзеленбуд»: «Інклюзивність ‒ це про прийняття різниці»


Перший етап робіт з капремонту у сквері на вул. Котельникова, 26-32 у Святошинському районі завершено – відтепер він освітлюється. У сквері площею 3,15 га встановлено 159 нових опор із LED-світильниками. Попереду влаштування покриття центральної алеї з ФЕМ, часткове відновлення паркових доріжок, заміна старих лав і урн. Передбачено також влаштувати комплексний майданчик для усіх вікових груп з гумовим наливним покриттям і, звісно, озеленення.


До аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд» продовжують надходити дзвінки про повалені, зламані дерева й гілки. Загалом за добу, від початку зливи, надійшло 170 звернень киян. Працівники АДС розкряжовували та прибирали дерева 19 липня до 12 години ночі і сьогодні перша техніка виїхала ще вдосвіта.
Районні КП УЗН також прибирають балансові території від наслідків буревію. Найбільше постраждав Шевченківський район. Крім 200 повалених, зламаних та пошкоджених дерев, працівники КП УЗН Шевченківського району виявили поламані елементи благоустрою: у Сирецькому парку дерево впало на канатний комплекс, у парку імені Пушкіна пошкоджено дитячий майданчик, а на Галявині казок у парку «Нивки» змито доріжку з дерев’яних кругляків.
Нагадаємо, 19 липня внаслідок негоди у Києві було повалено та зламано 180 дерев, ще більше 200 пошкоджені (зламано гілля). За уточненими даними Українського гідрометцентру, за 40 хвилин аномальної зливи в деяких районах Києва випало до 80% місячної норми опадів. І на 20 липня знову прогнозують грози.
❗Пам’ятайте про екстрені номери: 101 – служба порятунку, 103 – швидка допомога. Якщо впало дерево чи зламалися гілки, телефонуйте до аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд» – (044) 272-40-18.

 
Загалом фахівцями аварійно-диспетчерської служби та районних КП УЗН станом на 17:00 зафіксовано 180 повалених та зламаних дерев, а також понад 200 пошкоджених дерев (зламане гілля).
До аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд» надійшло 130 звернень киян.
Найбільше постраждав Шевченківський район. Там зафіксовано близько 100 зламаних і повалених та 107 пошкоджених дерев.
Ліквідація наслідків негоди триває.

Після аномальної спеки Київ накрило зливою. Якщо за два вихідні дні до аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд» (АДС) надійшло всього 35 звернень про пошкоджені дерева, то за кілька годин негоди сьогодні, 19 липня, станом на 15:00 в АДС прийняли 100 звернень про повалені та зламані дерева. Дзвінки продовжують надходити.
Районні КП УЗН також по можливості обстежують балансові території і прибирають дерева та гілля, які загрожують життю людей, заважають руху автомобілів та пішоходів. Точна кількість пошкоджених дерев буде відома після повного обстеження всіх територій.
До ліквідації наслідків негоди загалом залучено більше 200 працівників КП УЗН, КП ЛПГ та АДС та 40 одиниць техніки.
Пам’ятайте про екстрені номери: 101 – служба порятунку, 103 – швидка допомога. Якщо впало дерево чи зламалия гілки, телефонуйте до аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд» – (044) 272-40-18.

Що оберете ви? Лісопарк «Совки» чи автомістечко у «Куренівському»? Світломузичний фонтан у «Сирецькому» чи фонтан-рекордсмен у Парку партизанської слави? Насолодитеся видом на Дніпро у «Наводницькому» чи в «Наталці»? Класику парку імені Тараса Шевченка чи сучасні мультфільми у «Перемозі»?

Який би вибір ви не зробили, у кожному з цих парків є місця для приємних вражень, цікавих прогулянок, яскравих селфі, дитячого сміху та особливих спогадів.


У сквері на вул. Чорнобильській, 3 минулого року було прокладено доріжки з ФЕМ та влаштовано майданчики для гри в шахи та настільний теніс . Цього року вже влаштовано газон, висаджено дерева й кущі, будуть встановлені тенісні та шахові столи. Для дітей віком від 3 до 12 років передбачено влаштувати дитячий майданчик з гумовим покриттям та встановити по його периметру 4 лави. Заплановано також влаштувати газон.

Сквер на вул. Генерала Наумова, 31 – 33 вже має нові доріжки, лави й урни. Цього року завершать роботи із влаштування багатофункціонального спортивного поля з трибунами та майданчика з тренажерами. Сквер  площею 0,6 га буде умовно поділений на кілька зон: шахову зону, екозону для відпочинку з перголами та квітковим фонтаном, фотозону з лавами. Проєктом також передбачено у майбутньому влаштувати дитячий майданчик з гумовим покриттям.


У Києві триває комплектація 112-ї бригади територіальної оборони. Тож киянам розповідають про переваги такої служби.

Станом на 9 квітня було укладено близько 300 контрактів на службу в територіальному резерві. З початку поточного року у столиці організували регулярні заняття з резервістами територіальної оборони. До підготовки щотижнево залучається до 100 резервістів.
Деталі у відео за посиланням: 
 
1 2 3 72