Продовжуємо реалізовувати проєкти громадського бюджету. Сьогодні відкрили оновлений «Лісовий равлик» – дитячий майданчик з ігровими елементами у Виноградарському лісі.

«Дитячий майданчик «Лісовий равлик» у Виноградарському лісі – крутий приклад реалізованого проєкту Громадського бюджету Києва. Цього року тут з’явилися ще три елементи і були відремонтовані встановлені раніше. До речі, це не перший і не єдиний проєкт у Виноградарському лісі, який ми втілили в життя. А все тому, що в ініціаторів є не просто ідея. Вони знають, чому це потрібно і як це має виглядати, мають приклади і  активно беруть участь у реалізації», – зазначає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Детальніше…


16 жовтня у парку «Перемога» пройшла екологічна ініціатива, орагнізована компанією ELEKS. Екоакція стала однієї із 30 добрих справ, які втілюють в рамках святкування 30-річчя української IT-компанії її співробітники. У суботу хранку до парку працівники ELEKS прийшли разом із сім’ями. Символічно висадили 30 дерев: 10 декоративних яблунь, 10 сакур та 10 сосен. Допомагали реалізувати проєкт фахівці КП УЗН Дніпровського району.


відкрито пам’ятний знак «Воїнам АТО». Висота пам’ятника – 6,3 м.

Скульптор Олексій Шевченко пояснює, що в ця композиція має 3 основні елементи. Так, гранітний хрест в основі – це символіка Збройних сил України. З нього здіймається вверх колона, що з одного ракурсу здається цільною, а вже з боку видно, що вона утворена з пластин. Зміна вигляду колони – це відсилка до гібридної війни. Увінчує композицію сокіл-тризуб, склав крила в атаці, знищуючи змій, які символізують імперські амбіції Росії.

Пам’ятний знак «Воїнам АТО» – це подяка героям та героїням, які дарують надію на мирне майбутнє. Це пам’ять про тих, хто ціною власного життя виборює наше право  на вільну та незалежну Україну.

Зі святом, дорогі захисники та захисниці! Бережіть себе! Ви – наша гордість, гордість України!


Ось так зараз виглядають масиви багаторічників, висаджені у парку «Веселка» в Шевченківському районі наприкінці липня цього року. За два місяці рослини укріпилися, виросли і деякі навіть зацвіли. Загальна площа композицій – 1000 кв. м. Всього було висаджено 13 тисяч рослин.
Нагадаємо, це українсько-нідерландський проєкт, який КО «Київзеленбуд» та КП УЗН Шевченківського району втілили у життя. Нідерландці підібрали для київського парку в основному квітучі рослини. Основний акцент зробили на лілійниках, астильбі, ехінацеї, козельцях східних та айстрах, додали еупаторіум, живокіст, чистець, рудбекія, герань «Розанна», геленіум (осінній), манжетку м’яка, суховершки великоквіткові, гірчак свічковидний та котячу м’яту. Також вирішили розбавити квіткове розмаїття просом прутовидним, вівсяницею сизою та осокою охименською.
 

 
 
 

Напередодні Дня захисників та захисниць України у Святошинському районі відкрито відремонтований сквер на вул. Чорнобильській, 12, у якому встановлено пам’ятний знак святошинцям, котрі загинули в АТО на Сході України. Під час відкриття оновленого скверу було вшановано пам’ять загиблих захисників та захисниць України, а також висаджено три робінії кулястої форми.

Під час капремонту було влаштовано з ФЕМ широку алею, що веде до меморіального каменя. Поруч з ним встановлено новий флагшток. Камінь обрамлюють туї: позаду висаджено 4 туї Смарагд, а вздовж алеї – 10 туй Даніка кулястої форми та близько 170 кущів хризантем. На початку алеї групами висаджено 35 кущів спіреї Голд.

Загалом у сквері було влаштовано доріжки з ФЕМ загальною площею 3480 кв. м, встановлено нові лави й урни для сміття. Близько половини площі скверу займають посівні газони.

Статус скверу земельній ділянці площею 0,65 га на вул. Чорнобильській, 12 у Святошинському районі м. Києва було на жадно рішенням Київської міської ради від 28 липня 2016 року № 875/875.


Площа скверу – 0,6 га. Роботи з капітального ремонту було розпочато минулого року.

Тоді було розпочато ремонт доріжок та встановлено частину лав та урн. Загалом у сквері влаштовано більше 2000 кв. м. доріжок з ФЕМ, встановлено 23 лави та 26 урн для сміття. Сквер освітлюється за допомогою 12 сучасних ліхтарів із LED-світильниками на сонячних батареях.

У цьому невеликому сквері є все для комфортного відпочинку, він має зонування за інтересами. Тут влаштовано дитячий майданчик з гумовим покриттям площею 225 кв. м. для наймолодших відвідувачів. Є спортивний майданчик площею  110 кв. м. з гумовим покриттям, на якому розміщені тренажери, а також перекладини й бруси для занять воркаутом. На багатофункціональному спортивному полі площею 540 кв. м. можуть поміститися 90 вболівальників. Для шанувальників шахів встановлено 4 столи із шахівницями. Можна відпочити в екозоні з лавами-диванами та перголами або зробити селфі серед декоративних лав у фото-зоні.

Детальніше…


За ініціативи працівників банку ПУМБ у парку Партизанської слави біля дитячого майданчика висаджено 10 катальп. До заходу долучилася й малеча.

Як зазначають в КП УЗН Дарницького, це гарний стимул привити їм любов до природи, а також сприяти екологічному розвитку підростаючого покоління: «Даний захід сприятиме покращенню стану міського середовища, а також екологічному вихованню молоді, дозволить створити комфортний простір для мешканців столиці. Спільними зусиллями зробимо наш парк ще більш затишним та зеленим».


Символічно у День юриста колектив компанії Ernst & Young висаджував дерева. Із запропонованих місць меценати обрали парк «Перемога», де на двох локаціях висадили загалом 20 сосен звичайних. Допомагали правильно висадити рослини працівники КП УЗН Дніпровського району. Дякуємо за такі ініціативи та участь в озелененні Києва!

Корпоративні заходи з висадження дерев для деяких компаній вже стали традиціями. І з кожним сезоном до КО «Київзеленбуд» надходить все більше звернень із подібними ініціативами та проханням допомогти в організації заходів. Щоб полегшити вибір місця та рослин, ми оновили інтерактивну карту http://kyivzelenbud.com/maps/patrons-landing-2021/

На ній позначено конкретні місця, вказано перелік рослин для кожного з них, параметри саджанців, а також контакти фахівців, які проконсультують, допоможуть узгодити деталі та організувати сам захід.

 

 


Фахівці КО “Київзеленбуд” розробили проєкт Правил догляду за кронами дерев. Які зміни пропонується внести у догляд за рослинами та як вони вплинуть на стан зелених насаджень у місті, розповідав гендиректор підприємства Олексій Король журналістці програми “Ранок з Інтером”. 


Виставка хризантем «Історії кохання» на Співочому полі – це 10 історій про асоціації зі словом «кохання», це романтика на кожному кроці, це квіти, які розповідають про почуття, яке править світом!
Виставка працює щодня з 1 до 31 жовтня з 10:00 до 20:00.
 

1 2 3 77