«Київська Мадонна в метро» стала улюбленою квітковою інсталяцією киян на патріотичну тему. З 8 по 22 червня містяни голосували за композиції, створені у різних куточках столиці і які розповідали про українську символіку, сучасні історії, меми часів війни.

42% голосів були віддані саме «Мадонні».

«Гадаю, що перемога за «Мадонною» не лише тому, що це справді якісна й красива робота. Ця інсталяція – присвята кожній українській мамі. Захистити дітей від війни – ось що важливо для кожної матері, незалежно від того, дитині кілька місяців чи вже 30 років і він чи вона тримає фронт. Наші квіти – це найменша подяка, яку ми можемо їм висловити», – зазначає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Привітати переможців прийшла Тетяна Блізняк. Саме вона стала прототипом зображення Київської Мадонни, яке облетіло весь світ. Жінка каже, що розуміє, що саме через цей образ вона може і має доносити світу історію війни, говорити про те, що відчувають мами, намагаючись захистити дітей від війни.

Для інсталяції «Київська Мадонна у метро» на транспортній розв’язці на вул. Вадима Гетьмана озеленювачі КП УЗН Солом’янського району висадили 37 тисяч квітів: маргаритки, бегонія, ірезіне, тагетис, цинерарія, нафаліум, традисканція, альтернатера, лаванда, калібрахоа та використали 1,5 тонни мармурової крихти. Призом став графічний планшет, який допоможе й далі створювати подібні роботи й полегшить роботу ландшафтних дизайнерів.

Серед номінантів конкурсу були вже історії-легенди: «Привид Києва», присвячений персонажу російсько-української війни, українського пілота-аса, який насправді є збірним образом пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил; «Марка про руській корабль» – знамените послання ворогам; «З «Мрією» в серці» – композиція з літаком «Мрією» за ескізом 8-річної доньки одного з озеленювачів як нагадування, що мрію не знищити. Кияни також чимало голосів віддали за рушник з квіті біля Оболонської РДА та емблему ЗСУ у парку «Позняки».

Нагадаємо, що загалом для створення 30 патріотичних композицій, які прикрашають Київ, було висаджено 320 тисяч квітів, вирощених у теплицях та оранжереях районних підприємств, що входять до КО «Київзеленбуд».


Під час обстеження балансових територій працівники районних КП УЗН виявили більше 80 пошкоджених та 20 повалених дерев. Найбільше постраждали Шевченківський, Солом’янський та Святошинський райони.

Ліквідація наслідків негоди розпочалася 21 червня одразу після припинення грози. Щоб пересування містом було безпечним та безперешкодним, у першу чергу, розкряжовують та прибирають дерева й гілля зі шляхопроводів, пішохідних доріжок, а також знімають завислі гілки.

Також кияни зверталися до аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд», щоб поінформувати про пошкоджені дерева. Загалом було прийнято 14 дзвінків.


Районні КП УЗН та аварійно-диспетчерська служба КО «Київзеленбуд» фіксують перші наслідки грози, яка пролетіла столицею – повалені та зламані дерева. Виклики почали надходити о 15:29. Працівники наших підприємств вже починають розкряжовувати великі гілки та прибирати їх із проїжджих та пішохідних частин доріг.

Обстеження територій триває. Повна інформація про кількість пошкоджених дерев буде надана завтра.

Дякуємо водіям, які дотримуються правил та паркують автомобілі у відведених для цього місцях. Це дозволяє не лише безперешкодно прибрати повалені дерева, а й береже ваше майно, а часом і життя!


За інформацією Київської міської військової адміністрації, всі столичні парки та сквери обстежені на вибухонебезпечні предмети.
Так, більшість зелених зон відпочинку безпечні для прогулянок. Разом з тим, є низка локацій все ще закритих для відвідування, зокрема:
  • частина парку «Лиса гора»;
  • частина парку «Кіото»;
  • парк «Борців за свободу та незалежність»;
  • парк «Деснянський»;
  • парк «Муромець»;
  • частина парку на острові Труханів;
  • частина парку «Пуща-Водиця»;
  • частина Маріїнського парку.
Нетехнічне обстеження лісопаркових зон на виявлення вибухонебезпечних предметів проводили ідентифікатори ВНП Головного управління ДСНС України у Києві спільно із Мобільним рятувальним центром швидкого реагування.
 
 

Маргаритки, маки, люпин, наперстянка, лаванда, ехінацея, ромашки, очиток, міскантус, вівсяниця, колосняк, пенісетум, ковила, булавоносець та ще десятки інших видів багаторічників прикрашають київські парки та сквери. Квітучі, трав’янисті, злакові рослини висаджуються як окремими масивами, так і доповненнями у міксбордах. Поступово розростаючись, вони додають простору об’ємних форм.  Тож якщо десь в улюбленому парку ви помітили маки чи ромашки – це не самосіви J Вони вирощені з любов’ю спеціально для цього місця нашими озеленювачами.

За три роки, з 2019 по 2021, у Києві було висаджено більше 2,6 млн. багаторічних рослин, з них 2,1 млн. – це зимуючі в ґрунті.


Майже рік тому у парку «Веселка» в Шевченківському районі були висаджені масиви багаторічників – 13 тисяч рослин на 1000 кв. м. За рік більшість з них вже розрослися, утворюючи зелені килими. З весни до осені ця ділянка змінюватиме свій вигляд – рослини підбиралися не лише відповідно до місцевості, а й за різними періодами цвітіння.

Зараз можна побачити, як квітнуть герань «Розанна», котяча м’ята Фассена, манжетка м’яка. Їм на зміну починають з’являтися перші квіти лілійників, чистцю лікарського, геліуму, різних сортів астильби, гірчака свічковидного. Притягує погляди «пухнаста» вівсяниця сиза.

Створення масивів із багаторічних рослин у «Веселці» – українсько-нідерландський проєкт, який КО «Київзеленбуд» та КП УЗН Шевченківського району втілили в життя. Підбирати посадковий матеріал  допомагали фахівці розсадника «Корнеліс». За основу  брали мотиви «нової хвилі Піта Удольфа».


Українці продовжують не лише мужньо боронити свою державу, а й намагаються тримати міцний тил, підтримувати свої міста і дбати про них. Так, колектив компанії Evoplay до Дня народження Києва висадив 35 дерев на двох столичних локаціях.  Для бульвару Шевченка було обрано 25 тополь чорних Італіка, а парк «Позняки» поповнився 10 ялинами колючими.

Дякуємо нашим меценатам, які навіть в умовах війни продовжують піклуватися про зелений Київ.

 


Ще один герой сьогодення – Патрон. Зображення джек-рассел-тер’єра, який вже став талісманом ДСНС, з’явилося у парку «Відрадний». Художники Віталій Гідеван(Gide1) та Олена Нойна (Noyna) зобразили пса у вже звичному впізнаваному образі – в іменному жилеті. Для малюнку загальною площею 30 кв. м використали 50 балонів фарби. Кошти на створення цього міні-муралу надав меценат.

Директор КП УЗН Солом’янського району Олексій Лукаш каже, що Патрон – саме той герой, який потрібен цьому парку. Адже у «Відрадному» відпочивають сім’ями, багато дітей приходить сюди, а найпалкіші фанати Патрона – діти.

«З початком повномасштабної війни у нас з’явилися нові герої, нові символи. Кожен з них – це окрема історія про незламність нашої України і про те, що ми ні за що не відступимося від перемоги. Навіть тварини на нашому боці», – додає усміхаючись Олексій Лукаш.  

Нагадаємо, пес Патрон – український собака-винюхувач вибухівки. Він став талісманом загону піротехніків, які займаються розмінуванням територій у Чернігівській області. Як зазначали в ДСНС, тільки до 19 березня 2022 пес допоміг виявити понад 90 вибухових пристроїв, залишених російськими військами. Патрон став символом українсько-російської війни і навіть нагороджений медаллю «За віддану службу», а його господар Михайло Ільєв — орденом «За мужність» III ступеня.


Інсталяція з квітів «Привид Києва» стала найбільшою квітково-патріотичною композицією у Національному реєстрі рекордів України.

Панно з квітів «Привид Києва» на вул. Олени Теліги у Подільському районі присвячене міській легенді про персонажа російсько-української війни, українського пілота-аса.

Композиція займає площу 150 кв. м., її розміри 10*5 м. Для її створення було висаджено майже 23400 квітів: альтернатера, колеус, цинерарія, плектрантус, ірезіне, седум, тагетис, агератум. Для декорації було використано також інтерні матеріали – щепу блакитного та жовтого кольору.

Командування Повітряних Сил ЗСУ зазначило, що «Привид Києва» — це збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил, які захищають небо столиці.

Нагадаємо, у Києві були створені також інші інсталяції, які розповідають про незламність українців у боротьбі за мир.

Так, першою кияни побачили квіткову марку про рускій корабль біля метро «Лівобережна». Згодом у Деснянському районі з’явилася «Мрія» з квітів. Зображення літака і напис «З Мрією в серці» створили за малюнком 8-річної доньки одного з працівників підприємства КП УЗН Деснянського району. У Солом’янському районі на транспортній розв’язці на вул. Вадима Гетьмана висаджено із квітів «Київська Мадонну у метро» – символ усіх українських матерів, котрі вимушені ховатися від російської зброї в бомбосховищах, облетів світ.


Толоки продовжуються. Сьогодні прибирали біля Совських ставків. Кияни та працівники КП УЗН Голосіївського району розчищали територію вздовж пішохідної доріжки від сухих та аварійних дерев, гілля та сміття.

Дякуємо небайдужим киянам, які долучаються до прибирання столиці! Разом можемо більше.

 

1 2 3 86