Ополонки–віддушини – порятунок від зимової задухи риби

Часом посеред замерзлих водойм можна побачити снопи очерету. Це своєрідний «кисневий апарат», що допомагає рибам та іншим організмам вижити взимку. У такий спосіб працівники КП УЗН рятують водних мешканців балансових озер.
Без кисню життя у водоймах було б неможливим. Він необхідний для дихання риб та інших водних організмів. Більша частина кисню потрапляє у водойми з повітря, частину його вода отримує від водних рослин за рахунок фотосинтезу. Якщо ж водойма повністю замерзає, вкриваючись товстим шаром криги, доступ кисню зводиться до мінімуму. Крім того, в цю пору року у водоймах посилюються процеси розкладу відмерлих рослин та організмів, і на ці процеси також витрачається кисень.
Ополонки–віддушини – порятунок від зимової задухи риби. Щоб ополонки не замерзали, в них вставляють пучки очерету або інших трубчастих стебел рослин. Так ополонка не замерзає та допомагає повітрю потрапляти у воду.
А ще у Дарницькому районі біля озер Лебедине та Позняки встановили годівнички для водоплавних птахів. У зимову пору всім потрібна допомога.