Поступово озеленюємо Київ, висаджуючи дерева у різних його куточках. Сьогодні було ще дві локації, де з’явилися нові крупномірні дерева.

Так, у парку «Совки» в Святошинському районі висадили струнку горобину – 6 дерев утворили міні-алею. Горобина – це не лише красиво. Її плоди нагодують взимку місцевих пташок.

У Печерському районі на бульварі Дружби народів тепер ростуть 7 молодих кленів польових, які вирізняються формою листочків.


У День вишиванки все має бути символічним. У сквері Анни Київської, розташованому на Львівській площі, висадили 20 декоративних яблунь. Дерева подарувало місту Міністерство юстиції України. Представники Мін’юсту, одягнувши святкові вишиванки, висаджували дерева, які прикрасили жовто-синіми стрічечками. І це стало найкращим привітанням зі святом!

Ми непереможні! Бо не просто бережемо свої традиції, а й створюємо нові, як, наприклад, висадження дерев на свята.


Толоки тривають і ми продовжуємо озеленювати Київ.

Напередодні на схилі біля озера у парку «Позняки» в Дарницькому районі було прибрано та вивезено бетонні літери, що складалися в напис «Вас вітає Дарниця». Було прийняте спільне рішення із Дарницька РДА та КП УЗН Дарницького району, що на місці бетонних брил слід висадити дерева, щоб ця ділянка не виглядала пусткою. Дерев багато не буває. Тож сьогодні висадили 10 верб Матсудана.


У парку «Орлятко» в Солом’янському районі в рамках весняних толок висадили 15 польових кленів. Клен польовий ще називають рівнинним або пакленом. Це дерево тіньовитривале, стійке до посухи та морозів, невимогливе до ґрунту. Дерева, висаджені вздовж пішохідної доріжки, поступово розростуться красивою алеєю, створюючи тінь та затишок.

«Ми продовжуємо висаджувати дерева у наших парках та скверах. Війна не може завадити цьому, адже дерева – це наше чисте й комфортне майбутнє, яке ми маємо творити самі. Вже не один рік ми висаджуємо саме крупномірні дерева, які легко приживаються в міських умовах. І результати особливо помітні цієї весни, коли звертаєш увагу, як місто живе в ці складні часи – місто квітне сакурами, магноліями, сливами Пісарді, зеленіє липами, платанами, кленами,тополями Італіка, в’язами», – зазначає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Висадження дерев й столиці триватиме. Тож далі буде.


Сьогодні почали лікувати липу Петра Могили. Роботи масштабні, тому це може затягнутися на кілька днів.

За словами біолога Ігоря Сінгера, першочергово слід очистити рану, яка утворилася на зламі дерева. Після механічної обробки її слід обробити фунгіцидом, влаштувати пасивний дренаж рани та накласти сітку на отвір, щоб туди не потрапляло сміття та не призводило до гниття деревини. Наступним кроком є санітарна розвантажувальна обрізка гілок, щоб липа могла тримати рівновагу. Вже по завершенню санітарної обрізки буде встановлено тимчасову опору, які підтримуватиме найважчі гілки. Згодом її приберуть, а дерево фіксуватиметься за допомогою спеціально розробленої системи динамічного каблінгу.

Нагадаємо, 12 травня під час буревію відламалася частина стовбура 400-літньої липи Петра Могили. Причиною стала анатомічна вада розвитку стовбура (вростаюча кора) та стовбурові інфекції, які розповсюдилися всередині дерева внаслідок вростання всередину дерева опори, встановленої близько 20 років тому.

 

 


На Русанівській набережній відбулася толока спільно з КП УЗН Дніпровського району та КП “Плесо”. Разом прибрали сміття, розчистили доріжки, плкочиди та відновили газони. Також під час толоки висадили 5 кленів Фрімана.


400-літня липа Петра Могили буде жити й далі радуватиме киян
Пам’ятка природи не витримала буревію, й частина стовбура відламалася. Щоб зрозуміти, наскільки ця ситуація є критичною, фахівці КО «Київзеленбуд» та Ігор Сінгер првоели обстеження дерева.
Ігор Сінгер – біолог-дослідник, експерт по стану рослин, фахівець з аплікації засобів захисту рослин. Він неодноразово лікував це дерево, тож добре його знає. За його словами, причиною зламу гілки стала анатомічна вада розвитку стовбура (вростаюча кора). Крім того, вглибині дерева розвивалися стовбурові інфекції, оскільки встановлена два десятиліття тому підпора почала вростати всередину дерева.
Після обстеження було визначено три першочергових етапи робіт:
• санітарна обробка і формування пасивного дренажу рани, монтаж сітки на отвір;
• санітарна розвантажуюча обрізка (тінінг);
• встановлення тимчасової опори для розвантаження гілки як тимчасове рішення.
В подальшому потрібно буде розробити систему догляду за раною. Також для фіксації дерева потрібно буде спроектувати, виготувати та встановити систему динамічного каблінгу.
 

У парку “Наводницький” висадили 9 дрібнопильчатих вишень, які ще називають сакурами. Ці дерева відтепер прикрашають центральну частину парку.
Дерева висаджували разом із народною депутаткою України Анною Пуртовою, яка свого часу сприяла у виділенні коштів на ремонт фонтану біля пам’ятника засновникам Києва. Сакури були подаровані розсадником EVA Landscape Company , котрий вже не вперше допомагає в озелененні столиці.

Буревій, який накрив столицю ввечері 12 травня, зламав більше 70 дерев та пошкодив ще 230. Обстеження територій тривають. Найбільше постраждали Солом’янський та Святошинський райони.
Також була пошкоджена липа Петра Могили, яка є пам’яткою природи – відламано частину стовбура. Фахівці КО “Київзеленбуд” спільно з арбористом Ігорем Сінгером обстежать дерево сьогодні, щоб надати фахову оцінку пошкодженням та зрозуміти подальшу долю 400-річного дерева.
Крім того, до аварійно-диспетчерської служби КО “Київзеленбуд” надійшло близько 40 викликів від початку негоди.
Роботи з прибирання дерев розпочалися одразу, як тільки стих сильний вітер, і тривають досі. Першочергово прибирають дерева та гілки там, де вони можуть нести загрозу життю та здоров’ю людей, з автомобільних та пішохідних доріг.
Нагадуємо, що Департамент муніципальної безпеки КМДА попереджав про можливе погіршення погодних умов 12 травня. Не нехтуйте правилами безпеки: не залишайте автомобілі під деревами, уникайте хитких конструкцій та будьте обачними під час пересування містом.

Сквер на вул. Михайлівська, 24-26, знають як Сквер Небесної сотні.
Місто-сад та Женя Кулеба взяли за мету створити тут затишний простір. У 2021 ця невеличка ділянка рішенням Київради була передана у комунальну власність територіальної громади міста Києва з метою подальшого проведення робіт із реконструкції та благоустрою.
Першочерговим завданням було зробити це місце безпечним. Минулого року відремонтували підпірну стіну, яка перебувала в аварійному стані. Під час ремонту стіни також було замінено металеву огорожу над нею.
1 2 3 76