Обстежені арботомом вікові дуби у східній частині парку «Нивки» полікували. Дослідження стану дерев за допомогою імпульсного томографа дали повну картину ушкодження стовбурів всередині. Це дозволило сформувати етапи лікування.

Спочатку працівники КП УЗН Шевченківського району провели санітарну обрізку сухого та аварійного гілля, а також виправили недоліки попередніх обрізок. Наступним етапом стало видалення з дерев грибів-трутовикі, очищення дупел від гнилої і хворої деревини, встановлення дренажу. Рани обробили фунгіцидом, який пригнічує розвиток хвороботворних бактерій. Завдяки встановленим захисним сіткам у дупла не потраплятиме сміття, листі та інші сторонні предмети.

Нагадаємо, 21 липня було проведено обстеження 5-ти вікових дубів у східній частині парку «Нивки». У трьох дерев було виявлено ураження стовбуровою гниллю. За результатами обстеження було визначено методи та етапи лікування.


У Києві з’явився ще один символ сьогодення – квіткова інсталяція «Вартові неба», присвячена байрактару. Побачити «залізного птаха» з квітів можна на транспортній розв’язці просп. Степана Бандери й вул. Богатирської в Оболонському районі.

Щоб створити композицію площею 265 кв. м., працівники КП УЗН Оболонського району висадили більше 24 тисяч квітів, вирощених у власній оранжереї, зокрема, колеус, чорнобривці, агератум, сальвію, очиток , цинерарію, бегонію, хлорофітум, сурфінії, канни, хризантеми.

Як зазначає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король, до Дня незалежності у кожному районі столиці з’явиться композиція на актуальну сьогодні тему: «Будуть інсталяції, присвячені ЗСУ, чотирилапому Патрону, через квіти покажемо барвисту карту України і нашу безмежну любов до неї. Загалом буде більше 10 таких локацій у столиці, на яких висадимо 200 тисяч квітів, вирощених в теплицях наших районних підприємств».


Цього року ми по-особливому готуємося до Дня Незалежності, щоб кожен куточок Києва розповідав про те, яка ми сильна країна вільних людей! Про це ми, звісно, розповімо через квіти.

Районні КП УЗН створили більше 10 різних квіткових інсталяцій. Вони присвячені Україні, воїнам ЗСУ і вартовим неба, псу Патрону і кожному, хто в серці плекає любов до української землі. Загалом планується висадити більше 160 тисяч квітів, які були вирощені в оранжереях наших підприємств.

Роботи над створення цієї краси ще тривають. Поступово будемо розкривати деталі.

 


Найстаріші метасеквої столиці ще радуватимуть відвідувачів Голосіївського парку імені М. Рильського.

Щоб визначити, як можна продовжити вік 60-річних ботанічних пам’яток природи, дерева спочатку досліджували арботомом. Обстеження томографом показало, що обидва дерева мають пустоти всередині. Представники КО «Київзеленбуд», КП УЗН Голосіївського району, фахівці Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України та НПП «Голосіївський» дійшли згоди, що внутрішнє втручання не потрібне. Проте слід провести санітарну обрізку сухого гілля. Також необхідно збільшити площу поверхневого живлення – так коренева система отримуватиме достатньо кисню і необхідних речовин. Щоб сусідні дерева не заважали метасеквоям рости, їх також слід кронувати.


#МістоЖивихСтін

Підтримуючи ініціативу Управління екології та природних ресурсів КМДА, висадили сьогодні виноград Вічі біля стін будівлі КО «Київзеленбуд».

Як зазначав Олександр Возний, розпочинаючи масштабну акцію з висадження живих стін у Києві, в умовах обмеженого фінансування вертикальне озеленення, а саме висадження винограду Вічі, дає максимальний екологічний ефект.

https://ecodep.kyivcity.gov.ua/news/139.html?fbclid=IwAR3Ucc81lR9xk3hd5osVR9pA-nl5B06s1t_ZSMCh7IQ7p69xVzrKwJG5lYQ

 


До Дня української Державності, який відтепер щороку відзначається 28 липня, у Києві створили квіткове панно на честь окремого загону спеціального призначення «Азов».

«На площі 35 кв. м ми висадили 8700 квітів. В центрі синьо-жовтого прапора – символіка «Азову». Для створення картинки  обрали агератум, тагетіс жовтий, ірезіне, альтернантеру Ван-Гутта та цинерарію.  Та звісно, ніяких квітів не вистачить, щоб подякувати нашим сталевим азовцям за їхню незламність у боротьбі за Україну», – розповідає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Бійці полку «Азов» стали символом незламності українського народу у боротьбі за право бути незалежним, жити на рідній вільній від окупантів землі, у демократичній державі з більш ніж тисячолітньої історією і успішним майбутнім.

Панно, присвячене нашим героям, висаджене на зеленому схилі перед Печерським мостом -https://www.google.com/maps/place/50%C2%B025’08.3%22N+30%C2%B032’48.7%22E/@50.4189722,30.5468611,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x55582c9e960fc09c!8m2!3d50.4189813!4d30.5468644?hl=ru-UA


У пернатих мешканців Голосіївського парку імені Максима Рильського з’явилося власне житло – на одному із ставків розмістили будиночок для качок.

Качечки тут вже давно «прописалися». Навіть взимку вони лишаються у парку – водойма не замерзає повністю. Виготовлений майстрами КП «ЛПГ «Конча-Заспа» будиночок стане надійним прихистком для тутешніх птахів. Працівники КП УЗН Голосіївського району встановили його на одній із водойм каскаду Оріхуватських ставків.

Нагадуємо, що орнітологи просять не підгодовувати диких птахів, оскільки в теплу пору року качки чи лебеді самостійно потім не шукатимуть їжу. Крім того, пернатим можна зашкодити. Категорично заборонено кидати їм хліб та хлібобулочні вироби, продукти з магазинів, в тому числі, й крупи. Якщо є непереборне бажання погодувати птахів, максимум, що можна –  це насипати вздовж кромки води суміш із цільного зерна (пшениці, кукурудзи, ячменю чи вівса) або покласти подрібнені овочі. Біля озера розміщені відповідні інформаційні таблички.


У східній частині парку «Нивки» обстежили вікові дуби за допомогою арботома. За різними даними, цим деревам 200-300 років.

Попередньо фахівці КО «Київзеленбуд» провели обстеження п’яти вікових дерев і визначили, що три з них потребують додаткової діагностики за допомогою томографа. Ці дуби мають дупла, внаслідок чого були уражені стовбуровою гниллю.  Арботом допомагає «побачити» зсередини,  наскільки  критичним є стан рослин, і дозволяє визначити методи лікування.

Першочергово буде проведено санітарну обрізку сухих гілок усіх 5-ти дерев та виправлено попередні недоліки в обрізці. Другий етап включає вже безпосереднє лікування уражених дерев: видалення грибів-трутовиків, чистку дупел, дренаж, обробку ран фунгіцидом та встановлення захисних сіток на них.

Нагадаємо, арботом –  це імпульсний томограф, розроблений для оцінки внутрішнього стану дерев. Він заснований на принципі вимірювання часу проходження звукових імпульсів через різні ділянки стовбура дерева. Щільна деревина передає хвилі напруги краще, ніж пошкоджена в результаті розпаду або тріщин деревина. Тобто стовбурові гнилі знижують щільність деревини. Арботом виявляє такі ділянки й дозволяє отримати цілісну картину поширення гнилі по стовбуру. Спеціальне програмне забезпечення розраховує вимірювані параметри і відображає їх на моніторі у вигляді кольорового графічного зображення:

  • внутрішні пошкодження, зони розпаду і порушення цілісності деревини, а також механічно відокремлені частини матеріалу, виділяються на зображенні в червоному кольорі,
  • здорова і неушкоджена деревина зображується зеленим кольором.

Оновлений фонтан «співає» українські пісні та «підтанцьовує» струменями води в такт музиці.

Фонтан «Груша» у парку «Позняки» в Дарницькому районі був відкритий у 2012 році. Він став окрасою нового парку, але пропрацював недовго – за деякими джерелами, востаннє він вмикався у 2014 році. Щоб відремонтувати фонтан, КО «Київзеленбуд» взяло його на баланс від Дарницької РДА і наприкінці 2021 року розпочалися роботи з капремонту.

Після оцінки стану водограю, стало зрозумілим, що необхідно повністю переоснастити технічну частину. Під час капітального ремонту було встановлено 6 сучасних енергозберігаючих насосів і нову фільтраційну систему, замінено кабелі та автоматику. 66 старих форсунок замінено на сучасні, світильники – на 66 сучасних підводних LED RGB-прожекторів. Навколо конструкції частково замінили гранітне покриття. 

Для того, щоб «Груша» «заспівала», на огорожі по периметру фонтана розмістили 4 музичні колонки. Під кожну пісню відтворюється свій, спеціально розроблений сценарій роботи форсунок та світильників. Фонтан відтворює 10 різних сценаріїв. Були підібрані пісні виключно українських виконавців.

Фонтаном можна керувати як в автоматичному, так і в ручному режимі.

Водограй працює у будні о12:00-14:00, 19:00-21:00, у вихідні – 12:00-15:00, 18:00-22:00.

 


Замість столів та лав для зон відпочинку, дарницькі лісівники виготовляють сьогодні меблі для бомбосховищ у дитячому садочку. Вже зробили 36 лав для укриття. Це нові реалії життя українців – з початку війни багатьом довелося перепрофілюватися.

КП «Дарницьке лісопаркове господарство» з першого дня бойових дій активно допомагає ЗСУ та ТрО. Як зазначають у підприємстві, кожен має зараз включатися по максимуму – робити все, що може, щоб наближати перемогу. Так з 24 лютого, працівниками тільки цього столичного ЛПГ було заготовлено та передано військовим майже 450 куб. м  лісоматеріалів круглих, понад 300 куб. м  дров та близько 200 куб. м  пиломатеріалів.

Все буде Україна!

 

 

1 2 3 79